Yeni Lambam FILLSTA

Bundan öncekinden önceki yazıda yazmak için söz verip, araya giren beklenmedik bir konudan dolayı yazamadığım yeni lambam.  O yazıyı okumayanlara bir hatırlatma yapayım: Kendi kendime keçeden lamba yapmak üzere, gerekli lambayı almaya gittiğimde, Ikeada görüp keçeden vazgeçip, kendisini almam için beni ikna eden lamba!

_MG_1224-1

Eveet site okuyucalarına bir ilk :D Henüz kendisi Ikea nın sitesinde bile yok. Son derece yeni çıkmış bir lamba. Türkiye de ki Ikea larda da henüz çıkmamış olma ihtimali var.

_MG_1211

Aynı Knappa (yine Ikea nın) gibi bunuda kendiniz yapıyorsunuz.

_MG_1215

Sizin için öncesi ve sonrası da hazırladım. Taktıktan sonra hemen 75w luk ampülümüde taktım içine, gerçi eşim çok aydınlık olduğundan biraz şikayetçi ama, ben nedense çok yüksek sesle müzik dinlemek, küçük ve alçak havuzlarda yüzememek vs. gibi ışıkta da 75w tan aşşasını kullanamıyorum. Bana kalsa heryere 100w luk ampül takarım ama bazı lambalar kurtarmıyor. Gözüm çok yükseklerde heralde benim :D

_MG_1216

 

Olurda bu lambadan alırsanız birşeye dikkat etmenizi öneririm. Lambayı yapmak için yukarıda görmüş olduğunuz beyaz uzun uzun şeritlerden yarısının uçları katlanıyor. Ben hepsine bakmadan başladım söylene söylene kıvırmaya. (neden bunların katlanacak yerlerine işaret koymamış ya da hazır katlanmış yapmamışlar diye) Yarısını bitirdiğimde farkettim ki aslında işaret koymuşlar yarısına. Sonra öteki katladıklarımı düzeltmek zorunda kaldım ama neyse ki düzeltince çaktırmadılar.

3 Responses

 1. Kadir Says:

  Tuba Hanım, birde bizim dekoratif lambalarımızı incelemelisiniz. :)

  http://www.studiohddesign.com
  http://www.facebook.com/pages/Trebial-Dekoratif-Lambalar/99995355282?ref=ts

 2. Tuba Mavituna Says:

  Sizinkilerde bayagi guzelmis. 5-6 post sonra sizinkileri de tanitan bir yazi yazarim ;) Simdi cok ust uste lamba konusu oldu.

  Calismalarinizin devamini diliyorum.

 3. Onur Çakır Says:

  Ben yine de keçe lambalardan yanayım :)

  Bu arada web sitemiz cam, ahşap paneller ile ilgili size fikirler verebilir.

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.