Sonbahar yağmurlarına hazırlık

Girmiş olduğumuz sonbahar mevsiminin verdiği ilhamla, bu konuyla ilgili ne yazsam ne yazsam diye düşünürken, ilgiyi birçok kişinin evinde barındırmaktan uzak kaldığı şemsiye standlarına çekesim geldi.  Şemsiye standları genellikle öyle hergün önünüze çıkan şeyler olmadığındanmıdır yoksa rastladığınız zamanda büyük ihtimalle sıradan, güzel görünmeyeniyle karşılaşıldığındanmıdır bilinmez pek tercih edilesi gelmemiştir zamanımız insanına. Belkide ayda yılda bir kullanılacak diye düşünülüp, yer kaplamasın, ona harcayacağım parayla başka birşey alırım şeklinde fikirlere bürünmüştür insanoğlu kim bilebilir!

waste_bin_funky

Bu, çoğunluğun gereksiz bulduğu şemsiye standlarıyla genellikle diş doktorumuz ya da güzellik salonumuz gibi yerlere gittiğimizde karşılaşırız. Ama kimsenin ilgisini çekmez, orada öyle birşeyin bulunduğunun, hatta onu kullandığınızın bile farkına varmazsınız. 

zina

 

İşte tüm bunları değiştirecek, devrim yapıcı şemsiye standları :) Evinize girenlerin ilk anda şok edici bir güzellikle karşılaşacakları ( tamam biraz abartmış olabilirim), sizinde kullanmaya fırsat çıksın diye yağmur dualarına çıkacağınız şemsiye standlarından ilki ” Umbrella stand Zina”. 6 farklı renk seçeneğine ek olarak birde altın ve gümüş rengi var ama o renkler pek yakışmamış böyle bir dizayna bana kalırsa. O yüzden boşuna buraya koymuyorum. Ek olarak ilk fotoğrafta gördüğünüz gibi çöp kovaları da var.

imgzoom-Umbrella-stand-Umbrella-Design-Stockholm-house-ref1369-5300

 

İkinci standımızın özel bir ismi yok. ” Umbrella stand + Umbrella” diye geçiyor sadece. İsminden de anlaşılacağı gibi bu stand şemsiyesiyle birlikte geliyor. Fiyatı   £ 165.

cute-umbrella-stand2

Yukarıda ki standa değinecek olursak; Bence en şirin şemsiye standlarından biri. İsmi ” Splash Umbrella Stand”. Japon tasarımcı Yasuhiro Asana nın tasarlamış olduğu bu ürün, suyun biryere sıçramış olması görüntüsünün ultra şirinleştirilmiş hali ve ismini de buradan almış.  Sadece şemsiye standı olarak kullanmaktansa, tek başına aksesuar olarak, vazo olarak ya da kalemlik vs. gibi amaçlar için kullanılabilecek olması onu diğer şemsiye standlarından ayıran özelliklerden birkaçı.

umbrella-pot

 

Bir diğer ilginç tasarım Kyouei Design dan ” The Umbrella Pot”. Özellikle benim gibi yağmurun bol olduğu bir yerde yaşıyorsanız, şemsiyenizden süzülen yağmur sularıyla bitki besleyebileceğiniz bu stand tasarruf olayına farklı bir boyut katmış.

imgzoom-Blow-up--Umbrella-stand-Alessi-reffc07

 

Son olarak Alessi nin “Blow up” serisinin bir parçası olan bu şemsiye standından bahsetmek istiyorum. Eğer Blow up serisinin diğer ürünleri de ilginizi çekiyorsa ve direk salona açılan ya da oldukça büyük bir antreniz varsa, serinin diğer ürünleriyle birlikte takım oluşturabilirsiniz.  Seriden haberiniz yoksa şuradan fikir edinebilirsiniz. Alessi ürünlerini Nuxx ta bulabilirsiniz.

4 Responses

 1. ezgi şener Says:

  merhaba..kyouei design markanın şemsiyeliğini çok beğendim ve sitesine girdim. sipariş vermek istiyorum ama güvenli mi bilemiyorum buradan alışveriş yaptınız mı?

 2. Tuba Mavituna Says:

  merhaba,

  Ben alisveris yapmadim ama tasarimcinin kendi sitesi olduguna gore buyuk ihtimalle guvenlidir diye dusunuyorum. Yinede karar sizin tabi :)

 3. ezgi şener Says:

  teşekkür ederim. iyi çalışmalar

 4. Ev ve Dekor Says:

  Çok zevklisiniz Tuba Hanım.. Elinize gözünüze sağlık..

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.