New York, New York

apg_nyc_080418_ssh

3 hafta sonra 3 günlüğüne Washington DC, sonrasında da 5 günlüğüne New York a gidiyorum. Benim asıl ilgimi çeken kısım New York tabiki. Küçüklüğümden beri hep gitmek, görmek istemişimdir.

Bildiğiniz gibi bu blogda ev, tasarım vs. dışında pek birşeyler yazmıyorum ama bu yazıda yine konuyla ilgili. Ve her zamankinin aksine bu defa ben sizden öneri istiyorum :) . Özellikle gideceğim yerlerde yaşayan, yaşamış veya ziyaret etmiş olanlardan.

 

Şimdi gelelim benim gezi planlarıma;  Washington DC de 2 gün yalnız başıma gezeceğim. Bu da istediğim her sıkıcı müzeyi gezme özgürlüğü demek :) Bir günü için halihazırda almış olduğum Washington DC power pass ım var. Dolayısıyla o günü kendimi müzeden müzeye vurarak geçirmek istiyorum :)  İç mekan tasarımı okuduğumdan dolayı benim için tasarım tarihi, kumaş, dizaynla ilgili hemen hemen herşeyin müzesini görmek oldukça önemli.  Power pass ımın olduğu gün; şuraları gezme kararı aldım;  Dumbarton house, Tudor Place historic house and garden, The Phillips collection- Modern art museum birde The Textile Museum. Belki vaktim kalırsa Kreeger Museum a da giderim ama tabi bu gideceğim yerlerin birbirlerine olan uzaklıklarıda önemli. Şu an da pek bir fikrim yok o konuda.

New York için gitmeyi planladıklarım ise Moma, Guggenheim Museum, New Museum of contemporary art, Noguchi Museum,çok alakalı değil ama Hayden Planetarium birde yine zaman kalırsa The Frick Collection.

Eğer bunlara ekleyecekleriniz ya da:  şuna gidip, boşuna zamanını harcama değmez dedikleriniz varsa çok sevinirim. Önerilerinizi bekliyorum. 

Bu arada hatırlarmısınız bilmiyorum, bir süre önce New York taki bir hotelden bahsetmiştim. Orada kalmayı çok istemiştim ama ne yazıkkı o güzel Betty Boop lu, Dali li odaların hiçbirinin içinde kendi banyosu yok.  O yüzden malesef başka bir yer seçmek durumunda kaldık. Sizde ilerisi için gidip, orda kalmayı planladıysanız aklınızda bulunsun ;)

2 Responses

  1. sahika Says:

    Ben newyork’ta nerelere gidilir, neresi gezilir bilmem ama gezdiğin yerlerden fotoğraflar çekersen süper olur :)

  2. Tuba Mavituna Says:

    Cekerim tabi cekmezmiyim :) zaten bi yere tatile giderken en cok fotograf cekecegim icin heyecanlaniyorum.

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.