Tatilden dönmüş, hala yazı yazamamış ben…

Şimdiye kadar aldıklarımın fotoğrafını çekeyim, güzel bir yazı hazırlayayım, haberleride araya sıkıştırayım diye bekledim durdum. Baktım olmuyor en iyisi direk haberlere geçeyim. 10 gün kadar önce döndüm, döndüğüm gün grip olmaya ilk adımları atıyordum. Döndükten sonra bir hafta kadar yatak döşek modunda bir grip geçirdim. Bu da o süre boyunca temizlik yapamam, tatilden getirilen çamaşırlarla birlikte, evdeki çamaşirlarında birikmeye devam edip dağ gibi olmaları gibi sonuçlar doğurdu :) İyileşince salonun kaplanmayı bekleyen duvarı için duvar kağıdı aldım.  Şimdiye kadar ki zamanım evi temizlemek, ve çamaşır seanslarıyla geçti. Dün duvar kağıdı olucak duvara monte edilicek jaluzi için delikleri deldim (artık matkap işlerinede bulaştım) ve duvar kağıdını kapladım. Pek iyi olduğunu söyleyemiyeceğim ama tek başıma yaptığım ilk duvar kaplama deneyimiydi. Heyecanla bir an evvel yapayım diye acele acele kesince, yanyana gelip birleşecek desenleri hesaba katmayı unutup kestim, kağıdı yandakiyle birleşsin diye yukarı kaydırınca alttan açık kaldı. Şimdi süpürgeliğin üst kısmı 3 cm kadar açık ve duvar öylece görünüyor, sonra kaloriferi kapatmak aklıma gelmedi.  Benim yavaş yavaş kağıtla çok uğraşmamdan dolayı duvarda bulunan kaloriferinde etkisiyle kağıtların yapışkanı kurudu, birbirleriyle iyi birleştiremedim, araları açık kaldı vs.. bide kağıdı yanlış kesmemden dolayı, yetmesini planladığım kağıt yetmedi. Şu anda duvarın 3/4 ü kaplı.  Bir sıra boş kaldı. Bir sıra için yeni bir suro almam gerekiyor. Umarım bu kağıdın seri numarasını kaybetmemişimdir. Bugün jaluzileri monte edip dün darmadağın olan evi temizlemem gerekiyor. Kahvaltı sonrası çayımı bitirip, ısınırken boş durmayıp neden yazamadığımı anlatayım dedim.

Bu arada 11 Aralıkta da Türkiye ye gitmem gerekiyor. 16 sına kadar da orada olacağım. Bir arada onun için hazırlanmaya başlamak lazım. Bu arada yazabilirsem en azından bir tane post yazarım umarım.  Yazamazsamda 16 sından sonra telafi ederiz artık :)

3 Responses

 1. sahika Says:

  hoşgeldin! :) çektiğin fotoğrafları yüklediğin başka bir site var mıdır acaba? flickr gibi? :)

 2. Tuba Mavituna Says:

  hosbulduk :) henuz hicbiryere fotograf yuklemeye vaktim olmadi pek, simdi birkac tane koyayim flickr a bari, aklima gelmisken.

 3. Banu Says:

  Hosgeldin Tekrar :)

  Merakla bekliyorum, hem evinin hem de tatilinin fotolarini!

  Gule gule git ve gel TR’ye.. Aman dikkat et kendine, hava degisimi carpmasin yine!

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.