Pearl River Mart- New York

Amerikadan umduğum kadar ev alışverişi yapamamış olsamda, arada ki açığı kapatacak kadar kıyafet alışverişi yaptım sanırım.

_MmG_1716

New York ta, Soho da bu mağazaya rastladım. Çin mahallesine yakın kısmında kalıyor. İçinde ki ürünler şu anda ki evimle son derece alakasız kaldığından boş elle çıktım ama, eşimle bu tarz şeyleri ne kadar özlemiş olduğumuza kanaat getirdik. İstanbulda ki evimiz son derece otantik, maskeler ve  koyu renk ahşap mobilyalar gibi şeylerden oluşan,  ve oldukça sık tütsü kullandığım bir evdi. Şu anki evde çok sevmeme rağmen ve evde küçük bir çuval dolusu tütsü olmasına rağmen nedense hiç yakasım gelmiyor. Düşününce çok saçma bir neden gibi ama, heralde mekanın modunun, görüntüsünün  kokusuyla uyuşması bile oldukça önemli birşey. Şimdi daha çok vanilya, çiçek vs. kokulu mum kullanıyorum. Ve bu durumun farkında olmadan oluştuğunu yeni keşfettim :D

_MG_1709

New York a taşınma planları olan, ya da yaşadığı yere büyük parça mobilya götürme imkanina sahip olup, bu tarz mobilyalardan hoşlanan varsa kesinlikle gidip, görmenizi tavsiye edeceğim bir yer.

_MG_1710

Biz en çok garip şekilli bankları beğendik.

_MG_1708

Yukarıdaki gibi daha birçok paravan çeşitleri, lambalar, heykeller, dolaplar, küçük aksesuarlar gibi birçok şey var.

_MG_1712

Aşağıda ki  Ying Yang sehpalarda en çok beğendiklerimden biri. Biraz hızlıca çektiğimden, bulanık çıkmışlar. Hiçbir yerde fotoğraf çekmek yasaktır gibi birşey yazmamasına rağmen nedense biraz korka korka ve aceleyle çektim. Zaten Çinli insanlar çok bağıra bağıra konuştuklarından biraz tırsıyorum :D

_MG_1707

4 Responses

 1. asu Says:

  Tuba hanım,

  buradaki fotoğrafların sizin de zevkinizin yansıttığını düşünüyorum, zira beğenmediğiniz fotoğrafları eklemezsiniz…

  Gerçekten de hepsi çok hoş, çok beğendim, siz nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama izninizle fotoğraflardan yararlanmayı düşünüyorum, yalnız kısacık bir yazı ile sitemizde yayınlayabilirim link veremem. Bu koşulda izniniz olmazsa inanın sadece bakar geçerim… emeğe saygı :)

  Ben geniş kapsamlı bir kadın sitesinde editörlük yapıyorum, nette arama yaparken sitenizi gördüm ve çok beğendim,

  başarılar ve kolay gelsin :)

 2. Tuba Mavituna Says:

  Tesekkurler.

  Kusura bakmayin link verilmedigi surece fotograflarimin ya da yazilarimin baska yerde yayinlanmasindan yana degilim.

 3. duygu Says:

  ying yang sehpalara bayıldım.keşke türkiyede bulabileceğim bir yer olsa…

 4. halı Says:

  Gexdiğin ve gmrdüğünü anlatman çok güzel. Yazılarını zevkle okuyorum.

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.