Feb 23

Dün kendime çook çook uzun yıllardır almak istediğim, ama o kadarda deli gibi istediğim birşey olmadığından sürekli sonra alırım diye salladığım bir dikiş makinası aldım (aşşağıdakinden). 9 yıl  kadar önce gittiğim elde dikmelik olan  patchwork kursunda diğer teyzeler yatak örtüleri yaparken ben o kadar büyük şeyi elimde yapamam makina alır öyle yaparım demiştim :) Şimdiye kısmetmiş.

66-4602284A73UC616236X

Daha kutusundan bile çıkartamadım, yazım biter bitmez biraz kurcalıyacağım kendisini. Kıyafet gibi şeyler dikmekte hiç gözüm yok ama perdeler, yastıklar, masa örtüleri gibi şeyler dikebilmek çok güzel olur gibime geliyor. Belki birde çanta dikerim. 

Dikiş konusunda pek bilgim olmadığından şimdilik planım biraz parça kumaşlarda düz dikiş çalışıp, kendi çabalarımla birşey beceremezsem Sewing For Dummies kitabından almak.  Makinanın kampanyası olarak 3 ay boyunca bana dikiş dergisi göndericeklermiş. Belki onlardan da faydalı bilgiler çıkar.

Feb 17
Geçen yazımda bahsettiğim üzere bu yazımda değişik markaların LOVE yazılı yastıklarından bahsedeceğim.  İlk olarak Jan Constantine ininki ile başlayalım. Bu sefer bazılarının fiyatlarını da verebileceğim. Mesela aşşağıda ki £75.50.
Oblong-Fab-Love-Cushion-Cream-Multi
Özellikle aşşağıda ki Rockett St. George un (geçen sene şu yazıda da yayınlamış olduğum fotoğrafta göreceğiniz üzere) Love ve Peace yastıklarından sonra bir çeşit patlama haline gelen Love yazılı yastıklar geçtiğimiz birkaç yıl içinde, farklı markalar ve farklı kişiler tarafından hızla yayılmaya başladı. Aşşağıda kinin birde PEACE yazılı versiyonu var. Onun altında ki çizgili ise yine Rockett St. George un sınırlı sayıda üretilmiş olan başka bir yastığı. Krem rengi olanın fiyatı £45.00, çizgili olan ise £60.00.
love-cushion
Lovecushoin
Türk lirası olarak ortalama 145 ve 85 TL arası fiyatlarda olan bu yastıkların yapımı son derece kolay görünüyor.  Özellikle dümdüz yazılı olanlardan edinmeyi düşünüyorsanız basit bir dikiş bilgisiyle kendiniz yapabilirsiniz. Ben çoktan keçe kumaşımı alıp harflerimi kestim :) bir arada dikiş kısmını halletsem iyi olacak. Fotoğraflardan esinlenerek kendinize farklı sloganlar yada üzerinde isimler yazan daha kişisel yastıklarda yapabilirsiniz. Hatta biraz konuyu dağıtmış olacağım ama yastık için yaptığınız yazılı yüzü arka kısmını dikmeden hazır çervelerin içine monte ederek kişisel bir tablo da yapabilirsiniz.
153718_felt LOVE cushion
PINK_LOVE_CUSHION
Yastıkların bu kadar pahalı olmalarının en büyük sebebi her birinin el yapımı olması.

Love_cushion-400x400

cushbig3

 
Feb 13

Yarın sevgililer günü ve dünyanın birçok yerinde bir çok çift bu günü daha romantik ve daha özenli eşyalar, kıyafetler ve yiyeceklerle geçirmeye çalışıyor. Ben eşya dışındakilere  buradan pek karışmıyorum ama özellikle evde geçirecek olanlar için en sevdiğim markalardan biri olan Graham&Green in birkaç ürününü sizlerle de paylaşmak istedim. Sizde benzer ürünlerle sofralarınızı süsleyebilir ve sevdiğinizle hoş bir zaman paylaşabilirsiniz.

TXR5683_M1

 Ürünlerin hepsini Graham&Green in sitesinde bulabilirsiniz. Heryere gönderiyorlarmıdır bilmiyorum ama İngilterede yaşıyorsanız şanslısınız.

JANCUSH_M1

 Yukarıda ki yastıklar benim favorilerim. Aslında yazmayı düşündüğüm yazı sadece yastıklarla ilgili olacaktı ama diğerlerini görünce onlarla ilgili yazmayı istedim ve yastıkları bir sonra ki yazıma bıraktım.

ZZE6997_M1

Keyifli zaman ve unutamayacağınız bir sevgililer günü geçirmeniz dileğiyle….

CCH2555_M1

Feb 4

Bir önce ki boya konusunda yazdığım uzun yazıdan sonra, yazı kısmını kısa kesip, daha çok fotoğrafla, ister ayrı bir yemek odası, ister salonunuzun bir kısmı, ister mutfağınızın bir kısmı olsun evinizin yemek yeme kısmını nasıl güzelleştirebilirsiniz konusunda size ilham verecek fotoğraflarla başbaşa bırakıyorum sizi. ( Ne kadar uzun bir cümle oldu)

6a00c2251f2e70549d00e398e676ad0005-500pi

polly wreford dark grey kitchen yellow accents chair square tile backsplash

kitchen-turquoise-50s-gtl0406-de

 Yukarıda ki 3 tanesi benim en çok sevdiklerim ;)

colour_

dining-room57

imgzoom-Her--Lacquered-version-Casamania-refcm8636-vcvi[2]

dining-room37

Yukarıda ki çizgili duvar kağıdını enlemesine kullanma konusunu başka bir yazıda daha göstermiştim. Özellikle duvar kağıdını uygulayacağınız duvar dar ise ve daha geniş göstermek istiyorsanız, yukarıdan aşşağı yerine bu şekilde kullanmanız duvarı daha geniş gösterecektir. Onun dışında yukarıda ki gibi bütün duvarlara uygulayabilirsiniz.  Ortadan tek bir şerit yada aynı yukarıda ki gibi veya kendi zevkinize göre farklı şekiller deneyebilirsiniz.