Mar 20

Sizde bilgisayar başından bir türlü ayrılmayan, ayrıyken bile bir an evvel ona dönmek isteyen, biraz fazla paranızla ne alsam ne alsam diye düşünürken: kıyafet, başka bir hobi ürünü, ev eşyası ya da bunun gibi şeyler yerine bilgisayarına daha iyi görebilsin diye ekran kartı, daha iyi yiyebilsin diye ekstra hard disk, daha ferah olabilsin diye yeni fan alanlardan ya da alanların eşlerindenseniz :D fikrinizi değiştirebilecek ya da eşlerinizin hoşuna gidebilecek birşeyler buldum.

Bilgisayar diye çok söylendim ama asıl konumuz  klavyeler ve tuşları.  Özellikle ofisiniz için kullanmanızı tavsiye edeceğim bu ürünler neşeli bir ortamda çalışmanızı sağlarken pek görülmemiş birkaç eşya sayesinde ziyaretçilerinizin ilgi odağı olacaktır.

Ev ofisi dışında bir ofiste kullandığınızda müşterilerinizin aklında yer bırakacak bir görüşme yapmış olduğunuzu bilmek eminim işinizi iyi yapmak kadar önemlidir. Böyle eşyalarınız olduğunda, müşterinize sizden bahsedildiğinde isminizi hatırlayamasa bile ” hani şu klavye tuşlarından taburesi ve yastıkları olanlar” gibi birşeyler söyleyeceği kesin :)

Tabure demişken fotoğraftan pek anlaşılmadığını düşünerek yukarıdakilerin tabure olduğunu söyleyeyim. Aynı zamanda sehpa olarakta kullanılabilir.

Aşağıda ki masa lambası ise akşam saati çalışmaları için eğlenceli bir aydınlatma çözümü.

Mar 16

Şurada baykuşlu şeylere karşı pek bir hayranlık beslediğimi belirtmiştim. Baykuş dışında yine çok sevdiğim başka bir tema ise boynuzlar. Aramaya koyulduğunuzda piyasada birsürü boynuza rastlayabiliyorsunuz. Beyaz olanlarından tutun, metalik görünümlü olanlarına, gerçeklerinden, yapay olanlarına kadar birçok çeşit boynuz bulunmakta. Benim ilgimi sade boynuzlarla birlikte, boynuzlu kafalarda çekiyor.

Eminim ki birçok insanın bedava verseler evime sokmam diyeceği türden birşey ama hernekadar öyle olsa da çok pahalıya satılıyorlar. Ebay de kovalamaya çalıştığınızda arada uygun fiyatlılar düşebiliyor.

Başka bir seçenek olarak şu sitede gösterdiği gibi kendiniz ince köpük tahtalar ve hediye paket kağıdı ya da duvar kağıdı gibi birşeyler kullanarak kendiniz yapabilirsiniz. Burada kalıplarını da veriyor.

Boynuzları modernden, klasiğe her türlü stilde mekanla kullanmak mümkün.

Alternatif olarak yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi gerçek boynuz ya da kafa yerine sticker da kullanabilirsiniz.

Mar 9

Yine biraz fazlaca ara verdim yazmaya ama çok yoğundum. Arada taşındığımızda boyut olarak bu eve pek uymamış olan yatak odası mobilyalarından bir kısmını satıp yerine yenilerini aldım, tabi Ikea dan alınca herşeyi yeniden kurmam gerekti. Sonra işletim sistemim değişti, bir müddet sitenin şifrelerini bulamadım. O yüzden onaylanması gereken bazı yorumları da bayağı geç onaylayabildim. Onlar için özür diliyorum. Birde birkaç gün önce misafir bir kedimiz oldu. 1 ay kadar bizde kalacak kediyi evdeki kediyle ayrı tutma çabaları bayağı meşakatli geçiyor. Evde kapalı kapıya hayır! şeklinde mottosu olan bir kedi için kapalı kapının ardında gerçekleşen olaylar bayağı kuşku uyandırıcı oldu. Bugün kendilerini tanıştırdık ama bizimki pek bir dayılandığından yine öteki kediyi eve rahatça salamadık.

Neyseki bugün biraz yazı yazabilecek zaman bulabildim. Geçenlerde kendime yeni paspas bakarken birsürü değişik paspasa rastladım. Aslında benim aralarında seçmeye çalıştığım üstteki, alttaki ve ingiliz bayraklıydı. İngiliz bayraklısını seçtim.

Aşağıda ki paspas özellikle iphone kullananlara daha espirili gelecektir.

Benim en ilginç bulduğum şu rögar(kanalizasyon) kapağı şeklinde olan. İlk bakışta insan gerçek sanıyor.

Aşağıdakiler de yine bir dizi tuhaf paspas. Misafirlerini farklı birşeylerle karşılamak isteyenlere tavsiye edilir.