Ideal Home Show

Yapmamaya çok çalışmama rağmen yine yeni yazı yazmak için 10 günü geçirmişim. Ama bir sorun niye ? Bu aralar bir proje çıkartmaya çalışıyorum o yüzden vaktimin çoğu ödev hazırlamakla geçiyor. Sanırım bitirmem 15 günü geçecek o yüzden bu aralar pek sık yazamayabilirim.

Bunca yoğun çalışmanın arasında dünden önceki gün Londra da Earls Court ta düzenlenen Ideal Home Show a gittim. Londra da bulunup gitmek isteyenler 5 nisana kadar gidip ziyaret edebilirler.

Oldukça büyük olan bu fuar Idealwoman, Idealgarden, Idealinteriors, Idealfood,Idealshopping gibi birsürü bölümden oluşuyor.  Idealwoman kısmı biraz ürkütücü zira her yerden birileri fırlayıp bedava manikür yapalım, bedava fotoğrafınızı çekelim, bedava saçınızı yapalım gibi isteklerle sizi standlarına çekmeye çalışıyor. Ben ordan hemen tozolup diğer bölümlere attım kendimi. Ideal shopping kısmı “As seen on TV” modunda bir sürü ürünle doluydu. Orda ütü yapan, burda yerleri paspaslayan, öbür tarafta birşeyler rendeleyen birsürü stand vardı. Ben o kısımda kendin pişir kendin ye kıvamında fotoğraflarımı basmak için kanvas baskı+çerçeve seti aldım. Umarım benim printerım da onların ki gibi güzel basar fotoğrafları.

Sizin için birsürü fotoğraf çektim oralarda. İki ya da üç ayrı posta bölerek yayınlama kararı aldım. Bazı fotoğrafları markaları, fiyatları, sitelerinin isimleri gibi şeylerle çekmeye çalıştım ki hem siz görüp sitelerinden araştırabilesiniz, hemde bana not olmuş olsun. Yukarıda ki Dali saati  alıp almama konusunda kendimle bayağı bir savaştım ama sonra almadım. Yaşlandıkça biraz anneme dönüşmeye başlıyorum sanki, onun vardır saat takıntısı. Bende her odada 3-4 saatle büyümüş bir kişilik olarak  hemen hemen 9 sene kadar bu durumdan kendimi korumuş olsamda şimdi her gördüğüm değişik saati alasım geliyor.

Yukarıda ki akvaryumlar anladığım kadarıyla son zamanların en popüler icatlarından. Ben sadece bir standın ismini aldım ama başka standlarda vardı benzer ürünler satan. Duvara monte edilmiş Tv nin altına, yine duvara monte edilmiş şömine yerine değişik bir alternatif olabilir. Benim çok hoşuma gitti ama sanki balıkların yüzmesi için çok dar bir yermiş gibime de geldi. Kalabalıktan ötürü çektiğim fotoğraf güzel olmadığından buraya koymadım ama aynı firmanın akvaryumdan sehpaları da vardı. Ben şimdiden ileride yapılacaklar listeme koydum.

Şu tahta kolları olan koltukları da hep sevmişimdir. Çoluğu çocuğu olanlar için biraz tehlikeli gibi sanki. Fiyatı normalde £ 4.995 muş. Kocaman terası ya da bahçesinde üstü kapalı yeri olanlar için güzel bir alternatif.

Yukarıda ki stand en beğendiklerimden biriydi. Burada ki Union Jackli yastıklardan almamak içinde yine ayrı bir savaş yaşadım kendimle. O kadar dikiş makinası aldım değil mi? Kendi yastığımı kendim dikerim hıh dedim ve eve gelene kadar acaba alsamıydım, yok yok iyiki almadım, hmm yoksa alsam daha mı iyi olucaktı gibisinden düşünceler ve sabahtan akşama kadar yürümenin vermiş olduğu bacak titremeleri eşliğinde evin yolunu tuttum.

Birde bu klozet ve lavoboya bayıldım. Keşke £ 2000 um olsaydı da kapıp gelseydim :D Yarın birgün ev alınca lazım olurdu hehe.  Ayak üstü klozet ve lavobo alıp eve gelebilecek bir yapıya sahibim yani.

To be continued….

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.