Çatı katları

Önceki yazımda da söylediğim gibi bir okuyucumun ricası üzerine çatı katları ile ilgili, fikir ve ilham verebilecek bazı fotoğraflar topladım.

Bir iki tavsiyede de bulunmak istiyorum. Evin boyutlarına göre mobilya seçme olayı çatı katları için çok daha önemli ve dikkat edilmesi gereken bir durum bence. Her beğendiğiniz eşyayı evinize sokmak istemenizi çok iyi anlıyorum ama mekanı en iyi şekilde kullanabilmeniz için odaların büyüklüğünü dikkate almanız çok önemli. İstediğiniz mobilyaları almak ilk 3-4 ay içinizi rahatlatmış gibi görünsede kullanma süreniz uzadıkça pişmanlıklar başlayacaktır.

O yüzden yeni eşya almayı planlarken odanızı iyice ölçün, biçin. Koltuk ve sehpa arasında ne kadar yer kalacak, etrafta ki eşyaların yerleşim biçimi günlük aktivitelerinizi nasıl engelleyecek, mutfakta ki masada birisi otururken dolapların yada fırının kapağı açılabilecek mi? gibi soruları cevapladıktan sonra uygun eşyaları seçin. Ölçüleri alırken eşyaların kapıdan geçip geçmeyeceğini de hesaplamanız akıllıca olacaktır. Yeni aldığınız koltuğunuzu kapıdan içeri sokamadığınız için geri  vermek, daha da kötüsü geri almazlarsa onca parayı boşu boşuna harcamış olmak istemezsiniz.

Umarım fotoğraflar biraz olsun işe yarar ;)

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.