Hayalimde ki ev.. (Villa Casa Son Vida)

Geçenlerde keşfettiğim, içinde birsüsü mimar tarafından yapılmış, birsürü değişik ve çok güzel evlerin bulunduğu bir sitede hayalimde ki evi buldum :) Dış görüntü olarak aslında birsürü ev beğendim ama bunun içinde ki dev kaktusler, karakterler, ağaç, banyolar, dışında ki çizimler ve daha birsürü şey kendisini 1 numaraya taşımama yetti.

Geçen gün bir arkadaşım kendisinin Hanzel ve Gretel de ki gibi şeker ve çikolatadan yapılmış bir evin kendi hayalinde ki ev olduğunu anlatırken, bana da benim hayalimde ki evin nasıl olduğunu sormuştu, ben direk dış görüntüsünü düşünürek beğendiğim evlerin hep beyaz, kare veya dikdörtgen şekillerde, bahçesinde havuzu olan modern evler olduğunu söylemiştim. Şu bir tarafı uçurumun kenarından sarkan, camdan duvarları olan, evin içindeyken aslında dışardaymışsınız havası veren evlerden. Iron Man in evi gibi birşeyler. Ama böyle bir evle kolayca değiştirebilirim hayalimde ki evi.

Evin ismi “Villa Casa Son Vida” ,Palma de Mallorca İspanya da yer almakta ve aslında ne kadar yeni yapılmış modern bir yapı gibi görünsede 1960 larda yapılmış bir evin yenilenmiş hali. Amsterdam da yer alan  Tec Architecture ve Marcel Wanders Studio yu bu çalışmalarından ötürü kutluyoruz. Bir gün çok zengin olup, kendi evimi yaptırmaya karar verdiğimde evimi size yaptırtacağım söz. Ev Cosmopolitan Estates Ltd. diye bir firmanın Mayorka da planladığı yapılaşmadan ilki.

5 Responses

 1. Onur Says:

  Patron görmesin :) sonra girdiği şokun acısını bizden çıkarır diye korkuyorum.

 2. Tuba Mavituna Says:

  Zaten hep ilk goren o oluyor, genelde ayni hayali paylastigimizdan sorun yok merak etme :D

 3. Onur Says:

  Sizin mutluluğunuz bizim mutluluğumuz :)

 4. sebiha nur Says:

  ay ne güzel evler var iyi şallah büyüyünce fazla param olur böyle bir ev alırım

 5. sebiha nur Says:

  vaybe onur eniştemde buraya yazı yazmış

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.