May 23

Geçenlerde keşfettiğim, içinde birsüsü mimar tarafından yapılmış, birsürü değişik ve çok güzel evlerin bulunduğu bir sitede hayalimde ki evi buldum :) Dış görüntü olarak aslında birsürü ev beğendim ama bunun içinde ki dev kaktusler, karakterler, ağaç, banyolar, dışında ki çizimler ve daha birsürü şey kendisini 1 numaraya taşımama yetti.

Geçen gün bir arkadaşım kendisinin Hanzel ve Gretel de ki gibi şeker ve çikolatadan yapılmış bir evin kendi hayalinde ki ev olduğunu anlatırken, bana da benim hayalimde ki evin nasıl olduğunu sormuştu, ben direk dış görüntüsünü düşünürek beğendiğim evlerin hep beyaz, kare veya dikdörtgen şekillerde, bahçesinde havuzu olan modern evler olduğunu söylemiştim. Şu bir tarafı uçurumun kenarından sarkan, camdan duvarları olan, evin içindeyken aslında dışardaymışsınız havası veren evlerden. Iron Man in evi gibi birşeyler. Ama böyle bir evle kolayca değiştirebilirim hayalimde ki evi.

Evin ismi “Villa Casa Son Vida” ,Palma de Mallorca İspanya da yer almakta ve aslında ne kadar yeni yapılmış modern bir yapı gibi görünsede 1960 larda yapılmış bir evin yenilenmiş hali. Amsterdam da yer alan  Tec Architecture ve Marcel Wanders Studio yu bu çalışmalarından ötürü kutluyoruz. Bir gün çok zengin olup, kendi evimi yaptırmaya karar verdiğimde evimi size yaptırtacağım söz. Ev Cosmopolitan Estates Ltd. diye bir firmanın Mayorka da planladığı yapılaşmadan ilki.

May 6

Tahmin ediyorum ki Türkiyede havalar iyice ısınmaya başlamıştır ve insanlar artık önümüzde ki 4-5 ayı geçirecekleri balkon, bahçe, teras vs. gibi yerleri dekore etmenin hayaliyle yaşıyorlardır. Tabi sadece tahmin ediyorum :) Burada havalar daha tam ısınmamış olmasına rağmen ben bunları düşünmekten alıkoyamıyorum kendimi. Sanki evin içini bitirdimde birde dışarısı kaldı!

Bu arada yazılarımın hala sıklaşmamış olmasından tahmin edeceğiniz üzere 28 Nisan a proje yetiştirme planlarım geçen 2 haftada ki yoğun şehirdışı ziyaretlerim ve aralarında ki zamanda yorgunluğumu atmaya çalışmamla geçti. Neyse ki salı günü yeniden başladım çalışmaya, bakalım ne zamana bitirebileceğim.

Yine yoğun çalışma moduna girdiğimden ne kadar yazamayacağımı kestiremedim, ama çokta fazla ara vermemiş olmak için bu dönemin aklımı meşgul eden konusuyla ilgili bir post yazıp orada bahçe fikri arayan sizlere bir kıyak geçeyim dedim :)