Çocuk Odaları

2 Hafta sonra yapacağım Türkiye ziyaretinde yeğenimin odasını boyamak ve azıcık ucundan dekore etmek için geçen seneden verilmiş bir sözüm var. 4 gün gibi bir zaman içinde herşeyi yetiştirebileceğimi hiç zannetmiyorum ama, bakalım ( Bu 4 güne gezme, tozma, akraba ziyareti, herşey dahil). Özellikle İstanbulda olmayan biryerde, ve benim çok fazla hangi mağazada ne bulunur gibi şeyleri bilmediğim biryerde aksesuar vs. gibi şeylere pek değinemeyeceğim sanırım. Neyse olmazsa onları da seneye tamamlarız :)

Son günlerde ki dekorasyon düşüncelerimin büyük bir kısmını; 3 duvarı kırmızı yapıp birini kara tahta mı yapsam (ya kırmızı birlikteliğinde hiperaktivite ve uykusuzluk gibi sorunlar getirirse!), duvarları beyaz yapıp üzerine rengarenk el baskıları mı yapsakta hem gördükçe beni hatırlasa ( çok mu klasik olur acaba ?), yeşil tonlarında birşeyler yapsakta Jungle teması mı olsa ( hayvanlar ve doğa ilede hiç ilgisi yok ki çocuğun!),  en iyisi kendine ne istediğini sormak vs. vs. gibi şeyler kaplıyor.

Bir yandan da ne zamandır yeni post yazmadım, ne yazsam, ne yazsam diye düşünürken neden bu konuyla ilgili birşeyler yazmayayım dedim. Ne de olsa üst üste yazdığım birsürü çocuk odası postlarının üzerinden neredeyse 1 sene geçecek? Hemde havalar güzelleşmişken, insanlar boya ve dekorasyon işlerine girme eğilimleri gösterirken, belki biraz ilham vermiş olurum.

Benim içlerinde en çok beğendiklerim siyah-beyaz  olan erkek odası ile yuvarlak yataklı olan kız odası. Aşşağıda ki fotoğrafta her tahtayı ayrı renkte boyama fikri de bayağı hoşuma gitti.

Fotoğraflar Living Etc. dergisinin sitesinden…

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.