Jun 29

Bir iki gün önce döndüm, şimdi de tahmin edeceğinz üzere bavul boşaltmak, içinden çıkan çamaşırları yıkamak, evi temizlemek,  kedimin boyunu bile geçmiş çimleri biçmek gibi işlerle uğraşıyorum. Bugün eşimin doğum günü, az önce en sevdiği pastadan yaptım :) Buradan da bir kez daha doğum gününü kutlayayım. Gitmeden önce bahsettiğim, yeğenimin odası konusunda hiçbirşey yapamadım. Vakit olmadı malesef. Başka bahara kaldı…

Bunca işin arasında sizi de unutmadım tabi :P Arşivden ortaya karışık birkaç fotoğraf çıkardım. Nereden buldum, daha önce yayınladım mı gibi şeyleri hatırlamıyorum ama birçoğunun housetohome ya da livingetc. galerisinden olduğunu hatırlıyorum. Bir kısmı da designsponge dan olsa gerek.

Jun 15

Her ne kadar bu konuyu yazmakta çok fazla geç kalmış olsam da, bir kenara atıp gidemedim. Hem Lost fanlarına ahh ahh bir lost vardı, çok güzel diziydi ama yamuk bitti dedirtme şansı vermiş olayım.

Geçen ay design sponge da rastlamıştım bu posterlere. Ty Mattson tarafından tasarlanmışlar ve abc nin sitesinde  $49.95 a satılıyorlarmış. Posterden başka t-shirt, kupa, çanta, mousepad gibi başka seçeneklerde var aynı baskılardan yapılmış. Ne kadar tavşan muhabbetini bir türlü hatırlayamasamda en beğendiğim posterlerden biri en alttaki tavşanlı olan oldu. Ama genel olarak hepsi çok güzel ve hepsinden alıp evini postere bulayası geliyor insanın.

Fazla uzatmadan sizi posterlerle başbaşa bırakayım, toplayacak bavullarıma ve temizleyecek evime geri döneyim. Perşembe günü 10 günlüğüne Türkiye ye gidiyorum, dönünce görüşmek üzere…

Jun 3

2 Hafta sonra yapacağım Türkiye ziyaretinde yeğenimin odasını boyamak ve azıcık ucundan dekore etmek için geçen seneden verilmiş bir sözüm var. 4 gün gibi bir zaman içinde herşeyi yetiştirebileceğimi hiç zannetmiyorum ama, bakalım ( Bu 4 güne gezme, tozma, akraba ziyareti, herşey dahil). Özellikle İstanbulda olmayan biryerde, ve benim çok fazla hangi mağazada ne bulunur gibi şeyleri bilmediğim biryerde aksesuar vs. gibi şeylere pek değinemeyeceğim sanırım. Neyse olmazsa onları da seneye tamamlarız :)

Son günlerde ki dekorasyon düşüncelerimin büyük bir kısmını; 3 duvarı kırmızı yapıp birini kara tahta mı yapsam (ya kırmızı birlikteliğinde hiperaktivite ve uykusuzluk gibi sorunlar getirirse!), duvarları beyaz yapıp üzerine rengarenk el baskıları mı yapsakta hem gördükçe beni hatırlasa ( çok mu klasik olur acaba ?), yeşil tonlarında birşeyler yapsakta Jungle teması mı olsa ( hayvanlar ve doğa ilede hiç ilgisi yok ki çocuğun!),  en iyisi kendine ne istediğini sormak vs. vs. gibi şeyler kaplıyor.

Bir yandan da ne zamandır yeni post yazmadım, ne yazsam, ne yazsam diye düşünürken neden bu konuyla ilgili birşeyler yazmayayım dedim. Ne de olsa üst üste yazdığım birsürü çocuk odası postlarının üzerinden neredeyse 1 sene geçecek? Hemde havalar güzelleşmişken, insanlar boya ve dekorasyon işlerine girme eğilimleri gösterirken, belki biraz ilham vermiş olurum.

Benim içlerinde en çok beğendiklerim siyah-beyaz  olan erkek odası ile yuvarlak yataklı olan kız odası. Aşşağıda ki fotoğrafta her tahtayı ayrı renkte boyama fikri de bayağı hoşuma gitti.

Fotoğraflar Living Etc. dergisinin sitesinden…