Bayram Seyran…

Yıllardır misafir ağırlamadan, iftar davetine gitmeden, davulcu duymadan, top patlamadan, pidesiz, kısacası oldukça ruhsuz geçen ramazanların ardından bayram kutlamamız; eşimle güzel bir kahvaltı edip, belki bir film izleyip sonra herkesin kendi hayatına gayet sıradan bir gün olarak devam etmesi şeklinde gerçekleşiyordu.  Bu sene durum biraz daha farklı, eşim bayramı Amerika da konferansta geçirirken ben bir tane bile Türk ( ruhu paylaşmak açısından) tanımadığım burada yalnızım. Dünden beri yarın için acaba kendime uygun bir şekilde bayram kutlayıp ikea ya gidip sabahtan akşama kadar gezsem mi? yoksa alışveriş merkezlerinin olduğu yere gidip takılsam da, sinemaya felan mı gitsem, yoksa hiçbirşey olmuyormuşçasına evde takılmaya devam edip, bayramı kaale almayıp çimleri felan mı biçsem ki diye düşünüyorum. Hala da karar verebilmiş değilim. Yarın göreceğiz artık.

İşin komiği bayram döneminde Türkiye de olmak ta o kadar sarmıyor. Gitmek istemediğim bazı yerleri ziyaret etmek durumda kalıyorum. Bayramda tatile gitme olayını da hep tuhaf bulmuşumdur. Bayramı sadece tatil günü olarak değerlendirmek ve yine ruhunu yaşamamak oluyor ama o ruhu yaşatmak ve tutmak istiyormuyuz ondan da emin değilim. Neyse karışık işler.

Herkese iyi bayramlar, ister tatil olarak değerlendirin ister yaşatılmaya devam etmek istenen bir anı olarak. Önemli olan güzel vakit geçirip eğlenmek ;)

6 Responses

 1. Onur YILMAZ Says:

  :) )

  iyi bayramlar yenge.. o kadar acıklı yazmışsın ki seneye artık elinizi öpüp harçlık almaya geliriz ne yapalım :p

 2. Tuba Mavituna Says:

  sanada iyi bayramlar :) can sikintisindan biraz acikli cikmis herhalde :D

 3. nilgün Says:

  Tubacığım sana da iyi bayramlar…Gençliğini gurbet ellerde geçirmiş birisi olarak bayramda o ruhu hissetmekle hissetmemek arasında kalmanın ne demek olduğunu iyi bilirim.Oradayken ‘ah!evde olsam ‘dersin ama evin de eski tadı yok .Bak biz de az sonra Varşova’ya gideceğiz bayram niyetine,bizim oğlan Amerika’da ilim irfan peşinde…Biricik kardeşim Londra’da ekmek peşinde filan…Neyse lafı uzatmayayım kilometrelerce öteden senin bayramını kutlayayım ,sen de keyfin ne isterse onu yap.Benim için Cathy Kidston’a uğrayıp hal hatır sorar mısın ya da Bond Street ‘te turlar mısın?Belki kardeşimi görür selamımı söylersin.Seni çok öptüm…

 4. benden bizden Says:

  Iyi bayramlar Tuba!

  Yalnizligini paylasmayi cok isterdim, seninle vakit gecirmek cok keyifliydi :) Atla gel Ankara’ya, burada takilalim biraz da ;)

 5. sahika Says:

  İyi bayramlar! :)

 6. Tuba Mavituna Says:

  Merak etmeyin ben Cath Kidston a da giderim, bond street e de :)

  Sagol Banu, bir gun duserse yolum Ankara ya ins. takiliriz, sende tekrar gelirsen buralara belki,yine keyifli vakit geciririz ;)

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.