Keşke alışveriş sepetimde olsaydılar

Geçen gün hemen hemen her Oxford street ziyaretimde yaptığım gibi yine Selfridges e girdim, doğruca ev eşyalarının olduğu kısma tabiki. Bu sefer birçok farklı şey vardı herzamankine göre. Cennet böyle olmalı herhalde hhhaah dedim kendi kendime ( birde maldivler, barbados vs. gibi yerlerin fotoğraflarına bakarken diyorum bunu :) ), yanımda taşımaya üşendiğim kocaman fotoğraf makinamın yanımda olmadığına üzüldüğüm durumlardan birini yaşadım tekrar. Sanırım 4 yıldır bu kadar güzel şeyi bir araya topladıklarını görmemiştim. Ama tabiki henüz bir yastığa £ 195 ya da bir muma £ 73 verecek kadar zengin olmadığımdan elim boş çıktım. Herhalde zengin olmuş olsaydım en azından bi £ 5.000 harcayıp çıkardım :)

Herşeyin birarada olduğu görüntüleri size aktaramıyor olabilirim, ama en azından sitelerinden birkaç şey gösterebilirim.  Yukarıda ki halı 183  x 122 cm ve fiyatı £395. El yapımı ve oldukça sınırlı sayıda üretilmiş.

Siyah Londra taksi li yastık Pedlars tan, iki katlı- kırmızı otobüslü, ingiliz askerli gibi değişik seçenekleri de var. Dışı yünden, içi kuş tüyünden yumuşacık bir yastık. 44 x 44 cm ve £97.50.

Yukarıda ki şirin mi şirin baykuş Finlandiyanın en tanınmış cam tasarımcılarından, özellikle camdan kuşlarıyla ünlü Oiva Toikka nın hayal gücünden fırlama. 15 x 10 cm ve £185. Eminim ki her türlü dekorasyonda çekiciliğini gösterip, görenleri kendine hayran bırakacak bir kuş. Baykuşlarla bir alıp veremediğiniz yoksa eğer..

Eriyip yok olacak birşey için £ 73 vermek kimin mantığına uyar bilemiyorum, belki de mumu sadece süs olarak kullanıp, hiç yakmamak lazım. Ama D.L & Co benim gibi düşünmemiş ve ne pahasına olursa olsun evinde sıradışı ve tuhaf objeler barındırmayı  kafasına koymuş kişiler için Memento Mori serisinden olan bu kurukafa mumu üretmiş. Memento mori latince de ‘Unutma ki sen bir ölümlüsün’ demekmiş. Kanımca hayatında bu kadar değerli ama eriyip gidiyor işte açısından bir dokundurma yapmaya çalışmışlar.

Yukarıda ki yastık ise bir süredir üstünde gözümün olduğu ama girişte belirttiğim sebeplerden dolayı gözümle birlikte yaşamına devam eden bir yastık. Londra da ki şu vinçlerin sürekli göz önünde olması ve görüntü kirliliği oluşturmaları beni hep rahatsız etmiştir. Ama bu yastıkta onlar bile güzel görünmüş. Charlene Mullen in tasarlamış olduğu yastıkların bu derece uçuk fiyatlı olmasının sebebi; üzerinde ki desenlerin tamamen el nakışı olmasından kaynaklanıyor. 36 x 90 cm ve  £195.

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.