Oct 16

Bu üç rengin karışımı en sevdiğim karışımlardan biri. İçlerine ucundan azıcık beyazda karışınca üstünün kreması gibi birşey oluyor :) Benim şu ara ara bahsedip bir türlü anlayamadığım, renk konusunda korkak olan insanların pek harcı değil gibi sanırım, ama sizde bu korkak olma durumunu hiçbir zaman anlayamayacağınızı düşünenlerdenseniz yada zincirlerinizi kırıp, tabularınızı yıkıp :D böyle birşeyler yapmayı planlıyorsanız şimdi yapmanın tam zamanı. Biraz daha beklerseniz fikrinizi değiştirip şampanya rengi duvarlara ve kahverengi tonlarında eşyalara sahip olabilir ve takip eden birkaç yıl boyunca pişmanlığınızla bir kenarda oturabilirsiniz.

Yarın bir haftalığına Türkiye ye gidiyorum, o yüzden çok uzun uzun yazamayacağım, onaylanması gereken yorum olursa 1 hafta onaylayamayacığımı da belirtmiş olayım. Gelince görüşmek üzere…

Fotoğraflar Housetohome dan dı sanırım, kaydedeli bayağı oldu da, tam emin olamadım şimdi.

Oct 13

3-4 ay öncesinde aldığım bir haber sayesinde 16 eylülü ( H&M in ev  eşyaları reyonunu açma tarihi) heyacanla bekliyordum, açılmadan önce yayınladıkları fotoğraflara hayran kalmıştım. Gel gör ki o an geldi, sitelerine girdim ama önceden yayınladıkları fotoğraftakilerin sadece bir iki tanesiyle karşılaşabilidim. Ucuz olmasına ucuzlar, güzel olmasına güzeller ama nerede o gösteripte vermedikleri?

Üzerinden 1 ay geçecek hala yeni birşeyler çıkartırlar da hepsini bir arada alırım diye yukarıda ki çuval görünümlü yastıklar ve aşşağıda ki banyo halılarından biri  aklımın bir köşesine parketmiş olan alışveriş sepetinde bekliyorlar.

Şirin nevresim takımları da var ama çeşitli boyutları yok malesef, çift kişilik nevresim sadece en küçük boyda var mesela. Onuda belki sonradan boyut olayını geliştirirler diyerek yine sonraya bırakıyoruz :)

Aşağıda ki tavşan ise yastık kılıfı, nevresim, havlu, banyo perdesi vs. gibi tekstil ürünlerinin dışında kalan tek aksesuar sanırım.

Yemek odası, salon, mutfak vs. gibi mekanlarının tasarımına uygun olanlar aşağıda ki masa örtüsünü de düşünebilirler. Bence çok güzel ama malesef şu an ki tasarımım hiç uyumlu değil. Uygun olanlar derken de mekanında doğa renkleri, ahşaplar veya bolca beyaz bulunanlardan bahsediyorum. Yada country tarzı mekan sahipleri..

Oct 11

Evimizinherşeyi olarak bildiğiniz ev yaşam, dekorasyon ve alışveriş portalı artık yeni yüzüyle, Evmanya olarak karşınızda. Yepyeni kampanyalar da yeniliklerin beraberinde geliyor. Evmanyada hertürlü ev aleti, dekorasyon önerileri, farklı bloggerlardan yazılar, değişik fikirler, aksesuarlar vs. bulabilmeniz mümkün. Artık dağın başında yaşıyorda olsanız, ben evime hiç güzel birşey bulamıyorum, buralarda hiç düzgün birşeyler satan mağaza yok yakınmalarına son verebilirsiniz. Özellikle yeni açılan, normal alışveriş reyonları dışında, sadece ev yaşamı ve dekorasyon ürünlerine özel % 70 e varan indirimler sayesinde istediklerinize daha da rahat kavuşabilirsiniz.

Sadece davetiye yoluyla katılabileceğiniz bu kampanya bölümüne giriş kartlarınız Evin Delisinden. 50 TL üzeri tüm alışverişlerinizde zaman, indirimli veya indirimsiz ürün gibi kısıtlamalar olmadan harcayabileceğiniz 10TL lik hediye çekini de haketmek için tek yapmanız gereken şuraya tıklayıp, davetiye kodu yerine crazyabouthome yazmak.

Evmanya sayesinde bulabileceklerinize örnek olarak Berker Design la tanıştırmak istiyorum sizi. Tamam kabul ediyorum ben Türkiyeden ayrıldığımdan beri neler neler geldi oralara da ama, nedense hala bunlara inanamayıp orada ki insanların bu tarz mobilyaları bulamadıklarına çok üzülüyordum :) Herkesin zevkine göre değiller belki ama Evindelisi olmanın yanısıra Retro delisi de olmakla bilinen benim için, eğer hala Türkiyede yaşıyor olsaydım kesinlikle alışveriş yapardım diyebileceğim bir yer Berker Design.  Derin Design, Q too , 888Design gibi birçok sıradışı ürünler satan markaları keşfedebilir yada direk alışveriş bölümünden kendinizi güzel birşeylerle ödüllendirebilirsiniz Evmanya sayesinde.

Oct 4

Günlük ev yaşantınızda muhtemelen göz ardı ettiğiniz, kaale almadığınız yada nasıl yapacağınızı çözemediğiniz sorunlardan bazıları tahmin ediyorum ki eşyaları nerelere, ne uzaklıkta ne yükseklikte yerleştirme konusunda fikir sahibi olmamanız. Sizleri bu konuda birazcık aydınlatmak için bazı genel kurallardan bahsedeceğim.

1- Yemek masasının üstünde avize kullanıyorsanız, masanın yüzeyinden 1m yükseğe asmaya özen gösterin, masaya daha da yakın tutmak gibi planlarınız varsa kullandığınız sarkıt, avize vs. nin üzerinde açıklık olmadığına özen gösterin, yada sadece aşağıya doğru ışık vermek için tasarlanmış ampüllerden kullanın.

2-Doğru büyüklükte TV seçememek herkesin karşılaştığı en büyük sorunlardan biri. Mekanınız için doğru büyüklükte TV seçmek için koltuk ve TV arasında ki uzaklığı inç olarak ölçüp 2.5 a bölün, çıkan sonuç almanız gereken televizyonun ortalama ekran büyüklüğüdür. Halihazırda büyük TV niz varsa, yada mutlaka büyük istiyorsanız duvara asmak mekanda ki dominantlığını biraz daha azaltacaktır, bir başka seçenek olarak gri ya da beyaz renklerde ki tv leri tercih ederekte yine dominantlığı azaltabilirsiniz.

3- İdeal olarak orta sehpanın etrafında 50 cm boşluk olmalı, yemek sandalyelerininde 1m etrafında birşey olmamalı. Yata odasında yatak ve dolaplar arasında yine 1m boşluk olmalı, eğer odanız küçükse ve 1m boşluk olayı size uymuyorsa sürgülü dolap, küçük boy yatak gibi mobilyalar kullanarak oda da ki trafik akımını biraz daha rahatlatabilirsiniz.

4- Ayna ve tablo gibi şeyler asarken her zaman yerden 1,5 m yukarıya asın. Eğer aynanın altına masa yerleştirmeyi düşünüyorsanız masanın yüzeyi ve aynanın alt kenarı arasında 20 cm boşluk bırakmaya özen gösterin. Çok büyük bir duvarda tek başına küçük bir tablo asmayın, ya büyük ölçülerde olsun yada grup halinde birkaç tane olsunlar.