Banyo

Banyoda çok fazla birşey yapmadım o yüzden öncesi sonrası yapma gereğide duymadım. Benim eklediklerim duvarda ki wash yazısı gibi şeyler, bu tarz birşeyi duvara asmayı planlayanlarınız varsa asmak için olan deliklerin, harflerin farklı farklı yerlerinde olması nedeniyle oldukça zor olduğunu belirteyim. Ben harfleri bir kağıdın üstüne koyup, etraflarından kalemle çizip, önce template çıkardım, kağıt oldukça ince bir kağıttı (layout paper), sonra harflerin arkasından deliklerin olduğu yerleri kağıt üzerinde işaretledim (ince kağıt delikleri görebilmek için gerekli) . İşaretlerin olduğu yerlere küçük delikler açıp oradan duvarı işaretleyip, çivileri öyle çaktım.

Sonra çeşitli 2. el ci, 1 pound cu gibi yerlerden değişik şişeleri toplayıp, banyo tozu, sütü, ıvırı zıvırını kendi şişelerinden bu cam şişelere boşalttım. Şu yapay Ikea yeşilliğini öteki evin banyosundan hatırlarsınız belki. Banyoda ki kirli çamaşır sepeti en sevdiklerimden biri. Koyu ve açık renkler için ayrı kompartmanlarının olması çok kullanışlı. Özellikle çamaşır yıkamak için 2 kat aşağı inmeniz gerekiyorsa, çıkartılabilir olmaları ayrı bir güzellik. Aslında ilk beğendiğim 3 kompartmandan oluşan, beyazlar içinde ayrı yeri olan birşeydi ama ben alana kadar satıldığı yer artık satmamaya başladı :) O yüzden ikilisine kaldım.

Alessi tuvalet fırçamda renginin uymaması nedeniyle diğer banyoda takılıyor. Bu banyo içinde halı vs. yenilemesi gibi planlarım vardı ama, şimdi taşınma işi çıkınca onlarda kaldı. Kimbilir taşınacağım evin banyosu ne renk olacak…

Kediyide orada aksesuar olarak tutuyoruz :P Bu arada ayna, dolap ve cam raf evin kendisine aitti.

4 Responses

 1. Benden Bizden Says:

  Harika bir banyo, ne kadar zevklisin Tuba!! :)

 2. Tuba Mavituna Says:

  Yaptigim cok birsey yok ama yinede teskkurler :)

 3. artdecor Says:

  Çamaşır sepetleri ikea işine benziyor

 4. ayça Says:

  İkea ürünlerini andırıyor hakkaten , ikea bu anlam da çok çeşit barındırıyor aslında…

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.