Yatak odası

Uzunca bir zamandır hobilerime zaman ayıramıyordum, bu aralar çok bir örgüm, dikişim vs. herbişeyim gelmiş durumda olduğundan ve dikiş makinasını aldığımdan beri doğru düzgün birşeyler yapamamış olmaktan dolayı, son zamanlarda kendimi biraz üretime adadım :) Fazla dikiş bilmemekten ötürü yastık kılıfı dikmek en eğlenceli olanı oldu ama zaten halihazırda delice bir yastık kılıfı koleksiyonum olduğundan yaptıklarımı etsy de satma kararı aldım. Fermuar dikerken iğne yamultmamdan ötürü birçoğu yarım kaldı ama şimdiye kadar yaptığım acemiliklere bakmak isteyen olursa şuradan bakabilirler.

Gelelim yatak odasına. Yukarı da görmüş olduğunuz ilk fotoğraf taşındığımız ilk hafta çekilmiş, yerleşme çabalarından henuz uğraşılamamış, sadece camı kapatmak için yeni perde alıp gerisini boşverdiğimiz bir zamandan :) Zavallı perde daha sonra kendini biryere uyduramayıp, belki sonra ki evlerde bana bir yer bulunur ümidiyle yaşamını aynı konumda ki başka şeylerle kapalı kapakların ardında geçiriyor. İkinci fotoğraf ise kediyi çekme amacıyla çekildiğinden daha çok ona odaklanmış durumda ama sonra ki aylarda perdenin artanından elde edilmiş yastıkları göstermek istediğimden onuda koydum.

Aslında hayalimde yatak ve nevresimler dahil tamamen bembeyaz bir yatakodası yapmak vardı ama taşınma ihtimalinden dolayı yerleri yapamadım. Beyaz nevresim sadece 1 tane aldım o da ince yorgana göre,yazın daha çok öyle kullandım yani. Kalın içinde bir tane almayı düşünüyordum ama sonra fotoğraftaki nevresimle aramızda yaşananlardan dolayı en azından ondan sıkılıncaya kadar beyaz nevresim almama kararı aldım. Tabi olurda sıkılırsam. Şimdilik alalı birkaç ay olmasına rağmen hala onu kullanırken her yatağa girdimde kikirdeyip, yumuşatıcı reklamlarında ki çekeleyip yüze sürmece, koklamaca (bu gerçekten yumuşatıcıyla ilgili bi durum aslında :D ) 50 defa ne kadar şirin dimi? diye sormaca vs. aşamasındayım. Yazdıklarımı okuyunca gerçekten ne kadar deli olduğumu birkere daha hatırladım.

Yukarıda ki buzlu cam olayını ben Ikea nın düz filminden alıp yaptım, küçük kareleri birazda olsa dışarıyı görebilmek için kestim. Sizde yapmak isterseniz hem çok ucuz, hem çok kolay. Sadece ıslak bir bezle silip yapıştırıyorsunuz, kendisi yapışkanlı değil, tamamen suyla yapışıyor, böylece ne kadar yanlışta yapmış olsanız tekrar tekrar söküp, ıslatıp, yeniden yapıştırabiliyorsunuz.

Blackout stor perde yatakodası camının dibinde sokak lambası olanlar için kesinlikle tavsiye ettiğim birşey. Bizimki gibi parça parça olunca aralardan yine ışık sızıyor ama, ben camın iki açılım yerine ayrı ayrı almak daha iyi olur diye düşünmüştüm ama karşı cama 2 ayrı yerine 1 bütün alsam ışık açısından daha iyi olacaktı. Evlendiğimizden şimdiye kadar birinde 3 ay olmak üzere 4 evde oturduk nedense hepsinde de yatak odasında sokak lambalarından kurtulamadık.  Aydınlıkta uyumaktan hiç hoşlanmayan bir çift olarak nedir bu sokak lambalarından çektiğimiz anlamıyorum :)

Fotoğrafların büyükleri için üstlerine tıklayabilirsiniz.

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.