Son zamanlarda ki en iyi aydınlatmalar

Benim gözümde en iyi aydınlatmalar tabi, özel bir yer tarafından seçilmiş değiller. Made in design benim favori ev ürünlerimin çoğunu satan, bir çok ilginç şey bulabileceğiniz bir site. Bugün yeni ne var ne yok diye şöyle bir dolaşırken gördüğüm birkaç lambadan sonra bu sitede satılan oldukça güzel ve ilgi çekici lambalardan oluşan bir post yazma ilhamı aldım :)

Yukarı da ki Luminous Pure,  Lab81 tarafından tasarlanmış oyuncaktan ilham alınarak tasarlanmış. Gördüğünüz gibi birsürü rengi var. Eminim çizgi film, video oyunları, oyuncaklar gibi şeylere düşkün olanların hayran kalacağı bir lamba. Kullanılan mekanı monotonluktan kurtaracağı da kesin.

Moredesign tarafından Myyour için yapılan bu Bonsai ağacı şeklinde ki masa lambaları da  çiçek bakamayan ama bonsai düşkünü olanlara farklı bir alternatif. Pille de çalışabilme özelliği sayesinde istediğiniz heryere alıp götürebiliyorsunuz. Favori lambanız olması için elden gelen herşey yapılmış.

The lamp PXL, Fredrik Mattson tarafından tasarlanmış bir masa lambası. Pixellerde oluşan bir balon gibi görünüyor. £ 1,060,00 şeklinde saçma bir fiyata sahip, zahmet edip kdv sinide içine koymuşlar bu fiyatın. Ne kadar düşünceliler :) Markası da Zero.

The Lucellino lamp, Ingo Maurer tarafından 1992 de tasarlanmış. Tavan, masa, duvar, yer vs. ne çeşidini istiyorsanız yapmışlar. Metal telleri istediğiniz yöne çevirip lambanın pozisyonunu değiştirebiliyormuşsunuz. Eğer becerikli ve üretken bir insansanız, biraz uğraşmayla benzer birşeyler yapabilirsiniz kendinize.

Yine Myyour için, bu sefer Paolo De Lucchi tarafından tasarlanmış bu bulutlar özellikle yüksek tavanlı evler için en mükemmel aydınlatma şekli olsa gerek. Fotoğrafta birden fazla olmaları iyice bulut olayına sokmuş, sadece bir tanesi kullanıldığında aynı efekti verirmi bilemiyorum ama gördüğüm en şirin lambalardan biri. Aslında daha göstermek istediğim birsürü lamba vardı, içimde kaldılar ama yaz yaz nereye kadar, herhalde birkaç saatimi harcamam gerekirdi. Şimdi bile bir saati geçti :) En iyisi siz şuradan biraz kendiniz kurcalayın. Yukarıda kategorilerden birşeyler seçmeyi unutmayın gidince.

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.