Saklama çözümleri

Bahar temizliği zamanının yaklaştığı şu günlerde, dolaplarını tamamen boşaltıp, yeniden yerleştirmeyi planlayanların yeni organizasyon fikirleri aradığını tahmin ediyorum.

Ortalıkta kalmış ıvır zıvırları biryerlere tepiştirmeyi planlıyor yada küçük bir mekanınız var ve nasıl organize edeceğinizi bilemiyorsanız, burada ki fotoğrafların size bir- iki fikir verebileceğini düşünüyorum.

Yukarı da ki fotoğrafta gördüğünüz gibi, herşeyi göz önünden kaldırmak zorunda değilsiniz. Eğer sergilemekten hoşlanacağınız güzel ayakkabılarınız varsa, yukarıda ki seçenek, canım ayakkabıları kutulara kaldırıp, giymek istediğinizde kutu karıştırmaya gayet güzel bir alternatif.

Bunun dışında evinizi yeni yaptırıyorsanız yada yakında bazı büyük değişiklikler yapmayı planlıyorsanız, bu merdiven içine çekmece fikrini uygulayabilirsiniz.

Diğer bir alternatif ise;  klasik, bir duvara yatak, bir duvara dolap dayamak yerine, yatağınızın arkasını böyle bir dolaba dönüştürüp, yatağınızı odanın ortasında konumlandırmak. Özellikle pencerenizden güzel bir manzara görünüyorsa, sabah uyandığınızda yatakdan çıkmadan ilk gördüğünüz şeyin bu manzara olması, evinizin tadını daha iyi çıkarmanızı sağlayacaktır. Tabi bu fikri uygulayabilmek için yatak odanızın oldukça geniş olması gerekiyor.

Son olarak değişik bir saklama çözümü olan legolar var. Bu legoların içine istediğinizi doldurup, yer durumunuza bağlı olarak, normal lego gibi üst üste koyabiliyorsunuz. Çocukluk anılarına geri dönmekten hoşlananlar için mükemmel bir çözüm.

3 Responses

 1. zuhal Says:

  olmuyor olmuyor ne yapsam tertip, düzen konumuna geçemiyorum. ben daha kış için evimi hazırlayamadan bahar mı geliyor aman allahım.:)) evi düzene sokmak için bildiğim birşey varsa o da her boşluğu dolap, çekmece raf olarak değerlendirmek. burdaki örnekler de çok güzel o yüzden. hele ayakkabılar:)) duvara bile rahat yok, boş durmasın çalışsın değil mi ama:))

 2. benden bizden Says:

  yatak odasi cozumu cok hos, merdiven ve legolar da oyle. yalniz disarida birakinca ister istemez daha cabuk toz aliyor, o yonunu sevmiyorum acikta birakma olayinin..

 3. LAMAl Says:

  ben en cok legolari begendim! hem estetik, hem islevsel, hem de oyuncak:)
  merdiven cekmece de super fikir ama sadece ccok katli evi olanlar icin.

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.