Feb 24

Bahar temizliği zamanının yaklaştığı şu günlerde, dolaplarını tamamen boşaltıp, yeniden yerleştirmeyi planlayanların yeni organizasyon fikirleri aradığını tahmin ediyorum.

Ortalıkta kalmış ıvır zıvırları biryerlere tepiştirmeyi planlıyor yada küçük bir mekanınız var ve nasıl organize edeceğinizi bilemiyorsanız, burada ki fotoğrafların size bir- iki fikir verebileceğini düşünüyorum.

Yukarı da ki fotoğrafta gördüğünüz gibi, herşeyi göz önünden kaldırmak zorunda değilsiniz. Eğer sergilemekten hoşlanacağınız güzel ayakkabılarınız varsa, yukarıda ki seçenek, canım ayakkabıları kutulara kaldırıp, giymek istediğinizde kutu karıştırmaya gayet güzel bir alternatif.

Bunun dışında evinizi yeni yaptırıyorsanız yada yakında bazı büyük değişiklikler yapmayı planlıyorsanız, bu merdiven içine çekmece fikrini uygulayabilirsiniz.

Diğer bir alternatif ise;  klasik, bir duvara yatak, bir duvara dolap dayamak yerine, yatağınızın arkasını böyle bir dolaba dönüştürüp, yatağınızı odanın ortasında konumlandırmak. Özellikle pencerenizden güzel bir manzara görünüyorsa, sabah uyandığınızda yatakdan çıkmadan ilk gördüğünüz şeyin bu manzara olması, evinizin tadını daha iyi çıkarmanızı sağlayacaktır. Tabi bu fikri uygulayabilmek için yatak odanızın oldukça geniş olması gerekiyor.

Son olarak değişik bir saklama çözümü olan legolar var. Bu legoların içine istediğinizi doldurup, yer durumunuza bağlı olarak, normal lego gibi üst üste koyabiliyorsunuz. Çocukluk anılarına geri dönmekten hoşlananlar için mükemmel bir çözüm.

Feb 15

Kendi yaşam derdime dalıp sevgililer gününe yönelik bir yazı yazmayı unutmuşum. Şimdi farkettim. Bu aralar taşınacağımız ülkeyi seçip seçip fikir değiştiriyoruz, her fikir değiştirmemiz benim günleri o bölgeden ev bakmakla geçirmeme sebep oluyor. Başka birsürü şeyde bu duruma eklenince son bir iki yılın en yoğun aylarını geçiriyorum diyebilirim. Gitmeden okula da proje yetiştirmeye çalışıyorum, martın 12 sinde Türkiyeye gidip 21 inde misafirle döneceğim, o da 28 martta döndükten sonra toplanmaya başlarım herhalde. Bu aralar fazla birşey yazamayacağım gibi görünüyor yani. Yinede çok aksatmamaya çalışacağım.

Dwell in ilkbahar ürünlerinden olan bu ürünleri aslında 2 ay önce civarında kaydetmiştim ama şimdiye kısmetmiş :) Duvara uygulanan, kara tahta takvimi kolaylıkla kendinizde yapabilirsiniz.

Şu anki durumda kesin karar kıldığımızda, 1-2 sene gibi bir süre içinde evle ilgili hiçbirşey yapamayacağım, o zaman yine şimdiki kadar araştırıp,kurcalamalar yaparmıyım bilemiyorum. Fikirleri uygulayacak, bulduklarımı alıp, koyacak bir evim olmadığımda ev dekorasyonu psikolojim nasıl olur şimdiden kestiremiyorum:) zira böyle birşey daha önce hiç başıma gelmedi. Ama belki kendim alıp yapamadığımdan kendimi daha çok sanal dekorasyon dünyasına vururum, belli mi olur.

Dediğim gibi herşey sürekli değiştiğinden buraya yazıp yazıp değiştirmek istemiyorum, herşey sonuçlandığında detaylı bir yazı yazacağım ama. Siz şimdilik dwell in şirin mi şirin ürünlerine göz atın. Belki kendi evinizde yapacak bazı değişiklikler için ilham alırsınız.

Çok anlaşılır olmamasından dolayı sarı tavşan ve pembe ağacın askılık olduğunu açıklama gereği duydum. Bilginize…

Feb 7

Bebek odası fotoğrafları yayınlamayalı uzunca bir zaman oldu. Cumartesi günü hamile bir arkadaşımı ziyaret ettim ve gelmesine 2 ay kalan bebeğin odası hakkında sadece içine bir yatak koymaktan bahsettiğini duyunca gözümün önünden bir film şeridi gibi bu tarz şeyler geçti :) Kendisi dekorasyondan hiç hoşlanmayan ve  tahmin edeceğiniz üzere uzaktan yakından alakası olmayan birisi. Buralarda olacak olsam elimden geleni ardıma koymazdım odaya bazı katkılarda bulunmak için ama malesef en geç haziranda (oturum vizemizi almadan söylemeyeyim ama) başka bir ülkeye taşınmış olacağız.

Her neyse bu durumdan esinlenerekten birsüredir bilgisayarımda birikmiş olan bebek odalarını takdim ediyorum. Buralarda iseniz sizde bir yatak koyarım olur biter diyenlerden değilsinizdir diye tahmin ediyorum. Umarım size ilham verecek ve işinize yarayacak fikirler bulursunuz. En sonuncusu aynı benim kendi küçüklük yatağıma benziyor. Fragile yazısı hariç tabi. Annem hala saklar :) Türkiyedeyken ilerde lazım olunca alır kullanırım has retro olarak diye düşünürdüm :) ama artık öyle bir şansım yok sanırım. Hem 20 küsür senedir (yaşımı açık etmiyeyim :D ) çürümüşmüdür, neler gelmiştir başına kim bilir.