İngiliz tasarımları

Artık çoğunuz biliyorsunuzdur ki, İngilizlerin elinden çıkmış tasarımların kalbimde ayrı bir yeri vardır :) Her ne kadar en çok sevdiğim mobilya tasarımcıları Finlandiya,Amerika, Fransa gibi yerlerden olup, en sevdiğim dönem ise Danimarka dan çıkma mobilyaların popüler olduğu dönem olsa da, genel görünüm, aksesuarlar, tekstil ve bunun gibi birsürü şey için İngilizler bir numara da ki yeri alıyor.

İşte en sevdiklerimden birkaçı;

Ercol şu anda hala mobilya tasarımına devam eden, ama şimdi sattıkları miniminnacık bile ilgimi çekmeyen bir mobilya firması. Ama yukarıda gördüğünüz ‘Ercol DayBed’ rüyalarımı süsleyen, ben alsam nasıl zımparalar, yeni kılıflar dikerimde kullanırım gibisinden düşüncelere kapılmamı sağlayan bir koltuk. Neden zımparaladığıma gelince, kullanılmamışını bulmak pek mümkün değil. Ebay de yada antikacıların kurduğu pazarımsı yerlerde bulunuyorlar. Ve halihazırda yenilenmişini almaya kalktığınızda £1000 civarında birşeyler ödemeniz gerekiyor. Hem bana göre onunla uğraşmanın zevki de bir başka.

Pul şeklinde ki halıları hem yerde, hem duvarda kullanabiliyorsunuz. Royal Mail (buraların ptt si) tarafından lisanslanmış.% 100 Yeni Zelanda yününden yapılmış ve  Nepal de üretiliyorlarmış. Farklı renkleri de var ama bence en güzeli pembesi. Şuradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Yukarı da ki ıvır zıvırlar ise yine çok sevdiğim başka bir marka olan ISAK a ait. Aslında tasarımcının kendisi İsveçli ama ingiltere de yaşıyor. Çıkanlar buradan çıktığına göre bunları da İngiliz tasarımından sayıyorum nedense :D .Özellikle penguen li duvar kağıtları, nevresim ve battaniyelerine hastayım. Şuradan geniş kapsamlı bir kurcalama yapmanızı tavsiye ederim.

Son olarak ise Penguen yayınlarının ‘klasikler’ ürünleri var. Tabi bunlarda sandalye, termos, bardak vs. gibi ürünlerin yanı sıra, pasaport kabı, not defteri, çanta vs. gibi şeyler bulmakta mümkün. Daha önce de benim yatak odamda posterini görmüştünüz. Görmeyenler şuradan bakabilir.

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.