5 İlginç kitaplık

Şurada yine değişik kitaplıklarla ilgili bir yazı yazmıştım. Bu da ikinci versiyonu olmuş olsun.

İsveç li tasarımcı Måns Salomonsen in tasarımı olan bu raf/kitaplık, kalp atışının electrocardiogram da ki simgesi. İsmi ise ‘Plusline’. Küçük olması sebebiyle belki birkaç tane yanyana sıralandığında daha ideal bir boyut kazanabilir.

“Oh, the farmer and the cowman should be friends” gibi saçma ve tuhaf bir ismi olan bu kitaplık Amerika haritası şeklinde ve Ron Arad tarafından tasarlanmış. Kitaplığın bölmelerini kendi seçiminize göre değiştirip Avrupa ve Çin haritası olarak kullanabiliyorsunuz.

Yukarı da ki ağaç dalı şeklinde olan kitaplık bu konuyla ilgili yazı yazmama ilham veren kaynaktır. Fransız tasarımcı Oliver Dollé nin elinden çıkma olan bu kitaplık hakkında çok fazla bir bilgi yok ama şuradan daha detaylı fotoğraflarını görebilirsiniz.

Kedili kitaplık ise benim en çok beğendiklerimden biri. Ne kadar kullanışsız görünse de, büyük evi ve harcayacak yeri olan kedi tutkunları için süper. Ama  gerçekte satılan ve var olan bir kitaplık değil, tasarım aşamasında denebilir.

Son kitaplığımız ise İspanyol tasarımcı Jodi Mila tarafından tasarlanmış, ” The Wisdom Tree Bookshelf”  isimli kitaplık. Özellikle yeşil, mavi yada gri tonlarındaki bir mekanda iyice kendini göstereceğini ve daha çok ilgi çekeceğini düşünüyorum. Her ne kadar ilk bakışta ağaç gibi görünmesede, ismini duyunca hmm ağaçmış demek dedirtiyor insana. Bana ise Tim Burton filmlerinden fırlamış bir ağaç gibi geldi.

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.