Ingiltereden son bildirim :)

Dünden önceki gün eşyalarımız gitti, dün evimiz temizlendi (ne kadar arkalarından benim biraz daha temizlemem gerekse de), kaldık böyle dımdızlak, sabaha kadar havası inen bir şişme yatakla :) . Başa geri dönmüş olduk. Gerçi buraya ilk geldiğimizde şişme yatağımız bile yoktu :) . 5 senede ne eşya toplamışız. 20 küsür büyük çöp torbası eşya yardım derneklerine verip, bir kısmınıda satmama rağmen yinede evin bir kısmı hala verileceklerle yığın olmuş durumda.

Hala satılan eşyaları almaya gelenler devam ediyor. Biraz £850 lük dolabın £275 e, £300 lük sehpanın £40 a, canım masa lambalarımın £0.99 a gitmesi gibi ettiğim zararlardan dolayı sinir olmuş olsamda kader ne yapalım. Birde üstüne, bunca yorgunluğu gider gitmez havuz başı keyfi yaparak atma planlarımızın bozulması var. Havuzda sızıntı varmış, biz gitmeden 1 gün önce tamire başlıyacaklarmış falan filan. Gider gitmez Bahamalı işçi arkadaşlarla sevgi dolu birkaç gün geçireceğiz. Kedim burada ki stresten biraz ishal oldu (fazla ayrıntı oldu sanırım :) ) 2 gündür de hiç bir şey yemedi.  Tamda aradığı şey dokuz buçuk saatlik uçak yolculuğu+ öncesi ve sonrasında hava alanlarında strese gireceği 4 er 5 er saat, üstüne birde yabancı bir evde işçi gürültüsü. Ha birde haftalardır bize demirbaş listesi göndermesini beklediğimiz emlakçının dün sonunda göndermesi ile birlikte 5-6 hafta önce bize verdiği ev adresi ile şimdikinin tutmaması durumu var. Büyük ihtimalle o zaman yanlış adres verdi, biz de bütün işlemlerde o adresi kullandık haliyle. Farketmesek salı günü saf saf yanlış adrese gidecektik. Eğer ulaşmayı becerebilip hangi adresin doğru olduğunu onaylayabilirsek ona göre bütün yanlış adresleri değiştirmemiz gerekecek. Ama o kadar geniş insanlar ki bu Bahamalılar, bir konuyu birkaç haftada anca halledebiliyorsunuz. Aradığınız yerden çıkmıyorlar, iş saatleri bir acayip, e-maillere cevap yazmıyolar vs.

Neyse bardağın dolu tarafına bakmaya çalışıyorum. Gittikden ne kadar sonra yazabilirim bilemiyorum, geçenlerde biraz kendimi moda sokma fotoğrafı toplamıştım oradan, buradan. Sizleri de yaz moduna sokar belki :) . Ben bir daha yazana kadar esen kalınız….

2 Responses

 1. Melisa :) Says:

  merhabalar
  Bu arada kolay gelsin
  ben 14 yasindayim
  beyaz genc odasi takimlari hakkinda birseyler yayinlayabilirseniz cok sevinirim simdiden tessekurler :)
  Sevgiler
  bahamalara
  iyi yolculuklar
  :) )

 2. Marka Ev Says:

  çok güzller

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.