Bahamalardan ilk bildirim :)

Geleli yarın bir hafta olacak, iyiyiz, sağlamız hayattayız :) Kiraladığımız evin heryere çok uzak olması, toplu taşıma diye birşeyin olmaması vs. gibi nedenlerden dolayı henüz pek gezip tozamadık. Taksiye tek yön için $35 harcamak da insanın hergün biryer gezmesini biraz engelliyor :) Neyse biraz araştırıp yolunu bulacağız elbet. En kötü ihtimalle ayda bir 3-4 günlüğüne araba kiralayıp bütün gezme-tozma, alışveriş işlerini o zamanda halledeceğiz. Kesin yerleşmeye karar vermeden araba almak ne kadar mantıklı olur henüz karar verebilmiş değiliz çünkü. Benim hayat meselelerim bu kadar yeter artık herhalde. Dekorasyon blogunu kişisel bloga çevirdim.

Gelmeden önce şu lambaları görmüştüm, gider ayak aklımda birsürü lamba kaldı diye söylenmiştim. Zaten kendiminkilerden zar zor ayrıldım :) Bir sonra ki yazımda da 14 yaşında, kendine beyaz genç odası isteyen okuyucu için toparladıklarımı yayınlayacağım, şimdiden sözümü vereyim.

Lambaları nerelerden topladığımı pek hatırlamıyorum ama özel olarak ilgilendiğiniz olursa tekrar arar bulurum. Tavşanlı ve baykuşlu olan notonthehighstreet ten di onu hatırlıyorum. Köpek versiyonu da var.

5 Responses

 1. 14 yaşıındaki okuyucu :D Says:

  Tessekür ederim şimdiden :)

 2. benden bizden Says:

  sag salim gitmis olmaniza sevindim, eee her yer UK gibi degil ki oyle her yere 24 saat toplu tasima bulasiniz :P Insallah cok mutlu olursunuz, biz de sizi ziyarete geliriz :)

 3. Tuba Mavituna Says:

  Vallahi 24 saat degil gunde bir saat olmasina bile raziyiz :) birde hickimseye guvende olmuyor, gecen taksi cagirdik gelmedi bile :) zaten kucucuk adada hicbiyeri de bilmiyorlar, gidecegin yeri de senin bilmen lazim, nerde oyle Londra daki gibi atla taksiye surasi de alsin taksici seni sip diye gotursun :) enteresan insanlar buradakiler, herseyi canlari isteyince yapiyolar o yuzden burada hic bir lokal insana isin dusmeden yasamak lazim. Bakalim katlanabilip becerecekmiyiz buralara yerlesmeyi yoksa ver elini baska bir ukle mi olacak yine.

 4. orhanbatu Says:

  O tavşanlıya benzer bitane lamba var bizde kuzenim onu görünce korkuyor :)

 5. ASLI Says:

  Merhaba,

  baykuşlu lambayı nerede bulabiliriz?

  bilgi verirseniz çok sevinirim.

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.