Jun 24

Sürekli takip edenler bu siteyi artık biliyorlardır diye tahmin ediyorum. Her ne kadar artık buradan alışveriş yapamayacak olsam da,ne var ne yok diye göz atmak hala hoşuma gidiyor. Bunlar yeni gelenlerden birkaçı. Bu site de etsy gibi gittikçe büyüyor ve her geçen gün yeni satıcılar ekleniyor. O yüzden düzenli aralıklarla kontrol etmeye değer.

Su üstünde yüzen fenerler bahçesinde havuz gibi bir su birikintisi olanlar için ideal. 10 lu paketlerde satılıyor.

Yol tabelası şeklindeki bu bardak altlıkları sehpanıza eğlenceli bir hava katabilir.

Bu örgü seti ile kendi camper van inizi örebilirsiniz. Başlangıç seviyesi için olan bu set, yeni örgü örmeye başlayanlar, hatta çocuklar için bile uygun bir hediye olabilir. 5 yaş üzeri için uygun olduğu yazıyor. Biliyorum bazılarınıza bu yaş erken gelebilir ama bende örgü örmeye 7-8 yaşlarımda başlamıştım. Tabiki de o yaşta oturup kazak örmüyorsunuz ama kendi bebeklerine battaniyeler örmeleri tüm gün televizyon karşısında oturmaktan 10 kat iyidir. İsterseniz plakasını size özel yapıp gönderiyorlar.

1. Glass tea light holders

2. Water lanterns

3. Road sign coasters

4. Knit kit for surf van

5. Tea towel

6. Bird blanket

7. Bird cushion

Jun 20

Dupuis designdan Peggy Dupuis in Kaliforniya da ki eviymiş burası. Tam da bir gün sahip olmayı hayal ettiğim türden bir ev. Bol camlı, havadar, aydınlık. İçinde birsürü Eames Lounge, Twiggy Lamp, Cole & Son ın woods duvar kağıdı gibi sevdiğim şeyi barındırması da cabası :) Çalışma odasında ki asimetrik kitaplığa da bayıldım. Fringe dizisinde ki Massive Dynamic i anımsattı bana.

Evin geri kalanını Desire to Inspire dan görebilirsiniz. Dupuis Design ın diğer projelerini incelemek istersenizde şuradan.

Jun 12

Bu odalardan bazıları, sadece genç odası olarak değil, misafir yatak odası olarak da kullanılabilir. Eğer yer varsa tek kişilik yatak yerine çift kişilik alınması daha kullanışlı olabilir.

Elimden geldiğince değişik tarzda beyaz mobilyalı odalar bulmaya çalıştım. Umarım yardımcı olur.

Yuvarlak yatağı önceden de koymuştum ama favorilerimden biri olduğundan ve bu konuya da yakıştığından bir daha koyuyorum :)

Benim şahsi düşüncem; klasik heryerde bulunabilecek takım şeklinde satılan odalardan almaktansa (beyaz istenildiği için) farklı şekillerde ama aynı renkte mobilyaları farklı yerlerden bularak emek ve kişilik katılmış bir oda hazırlamak olacaktır. Evdeki eski eşyalar da yeniden hayat kazandırılıp kullanılabilir. Mesela ahşap bir televizyon sehpasını beyaza boyayarak ve içine sepetler yerleştirerek saklama çözümleri üretilebilir, yine eski bir sandalye kırmızı, pembe, sarı, yeşil gibi canlı bir renkle boyanıp çalışma sandalyesi olarak kullanılabilir. Eğer yer sorunu varsa ve bazalı yatak şeklinde bir yatak kullanılması gerekiyorsa yatak başı olarak kalın bir sünger yada mdf kestirilip odanın renklerine uyumlu, güzel bir kumaşla kaplanabilir vs.

Kaynak: Çoğu House to Home dan.

Jun 6

Geleli yarın bir hafta olacak, iyiyiz, sağlamız hayattayız :) Kiraladığımız evin heryere çok uzak olması, toplu taşıma diye birşeyin olmaması vs. gibi nedenlerden dolayı henüz pek gezip tozamadık. Taksiye tek yön için $35 harcamak da insanın hergün biryer gezmesini biraz engelliyor :) Neyse biraz araştırıp yolunu bulacağız elbet. En kötü ihtimalle ayda bir 3-4 günlüğüne araba kiralayıp bütün gezme-tozma, alışveriş işlerini o zamanda halledeceğiz. Kesin yerleşmeye karar vermeden araba almak ne kadar mantıklı olur henüz karar verebilmiş değiliz çünkü. Benim hayat meselelerim bu kadar yeter artık herhalde. Dekorasyon blogunu kişisel bloga çevirdim.

Gelmeden önce şu lambaları görmüştüm, gider ayak aklımda birsürü lamba kaldı diye söylenmiştim. Zaten kendiminkilerden zar zor ayrıldım :) Bir sonra ki yazımda da 14 yaşında, kendine beyaz genç odası isteyen okuyucu için toparladıklarımı yayınlayacağım, şimdiden sözümü vereyim.

Lambaları nerelerden topladığımı pek hatırlamıyorum ama özel olarak ilgilendiğiniz olursa tekrar arar bulurum. Tavşanlı ve baykuşlu olan notonthehighstreet ten di onu hatırlıyorum. Köpek versiyonu da var.