Ristorante Il Re di Girgenti – Agrigento

Burası İtalya’ da Palermo yakınlarında ki Agrigento şehrinde küçük bir restoran. Ben kendisini Foscarini lambalarından dolayı buldum.  Daha çok 9-10 sene önceki tarzımı yansıtıyor olsa da yinede Victoria dönemine ait kalebodurları, ve özellikle bu kalebodurları patchwork şeklinde uygulamalarını çok beğendim.

Gelelim Foscarini Tropico lambalara; Lambalar termoplastik reçine nin metal halkalara bağlanmasından oluşuyor. Temelde buz beyazı ve kırık beyaz renkleri var ama isteğiniz üzere turuncu ve lila-mor renklerinde filtre de yapabiliyorlarmış.

Lambalar her ne kadar şıkırtılı görünsede, rustik bir dizaynla ne kadar uyum sağladığını fotoğraflardan görüyorsunuz. Bu restoranı size gösterme amacım her zaman söylediğim “tarzları birbirine karıştırmaktan korkmayın” sözümü biraz daha görselle anlatabilmek için.

Burada bu karışım sadece lamba ile sağlanırken, genelde birsürü eşyanın farklı dönemlerden, tarzlardan vs. alınıp harmanlandığı tarza ise eclectic design deniyor.  Bu tarz tasarımlardan hoşlanıyor ama araştırmak için hangi kelimeleri kullanacağınızı bilmiyorsanız, yardımcı olacak bir kelime olacağını düşündüm :)

Fotoğraflara tıklayarak büyüklerini görebilir, lambalara şuradan, restoranın bilgilerine ise şuradan ulaşabilirsiniz. (chrome kullanıyorsanız kolaylıkla ingilizceye çevirebilirsiniz).

2 Responses

  1. ikinci el esya Says:

    artık eskisi gibi çok paralarda gerekmiyor ikinci el olarak bu siteden döşedim harika ürünler var

  2. ikinci el eşya alanlar Says:

    ikinci el eşyaları bu siteden inceleyebilirsiniz

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.