Çerçeveleri nasıl doldursak?

İşe eskicilerden yada anneannenizin, babaannenizin, annenizin kullanmadığı, gözünüze kestirdiğiniz çerçevelere el koyarak başlayabilirsiniz :)  Tabi hepsi aynı ölçüde yada modern çerçeveler istiyorsanız yeni almanız daha uygun olacaktır. Sonra içine klasik kurumuş yaprak, ot, böcek koyabilirsiniz. Tüm bunları kendiniz toplayacağınızdan, hazır alınmışından daha anlamlı bir sanat eseri çıkarmış olacaksınız :)

Daha değişik alternatifler olarak fotoğrafta gördüğünüz gibi bandanalarınızı çerçeveleyebilirsiniz. Bunun yanısıra eşarp, liseden arkadaşınızın matematik defteri arkasına yazdığı not, sevgilinizle ilk gittiğiniz sinema/konser bileti, ilk okulda yaptığınız ilk resim (bizim öğretmenimiz ilk yazılımız ve yaptığımız ilk resimleri saklayıp 5. sınıfta mezun olurken geri vermişti, hala arada çıkartıp insanları nasıl kare yaptığıma bakıp bakıp gülüyorum) vs. gibi kendi hayatınıza, geçmişinize dair anılarınızı çerçeveleyip bir anı duvarı oluşturabilirsiniz.

Yok ben uğraşamam hali hazırda hazırlanmışını alayım derseniz yine klasik kelebekli çerçevelerden edinebilir yada etsy de orada burada artık çok popüler olan scrabble taşlarından yapılmışlardan da alabilirsiniz. Bazı yerler sizin istediğiniz yazıyı yazıp, çerçeveleyip gönderiyorlar. Kendiniz yapmak isterseniz de şuradan bakabilirsiniz.

Çocuğunuzun elini,ayağını, kedinizin, köpeğinizin patisini zararsız, hatta özellikle kediyse bu (patilerini yalayacağından) gıda boyası gibi yenilebilir bir boyaya batırıp, kağıda izini çıkartıp çerçeveletebilirsiniz.

Tatile gittiğiniz özel biryerden topladığınız deniz kabuğu gibi şeyleri de uygun bir çerçeve bulabilirseniz bir kartona slikon tabancası yardımıyla yapıştırıp, çerçeveleyebilirsiniz.

Ben burada keseyim yoksa bu liste uzadıkça uzayacak. Sizde buradaki fikirleri uygulayarak yada buradan esinlenerek kendi fikirlerinizi bulup, kendinize özel sanatınızı oluşturup, duvarlarınızı süsleyebilirsiniz.

One Response

  1. Suhuba Says:

    Selam,
    Evet benimde evimin duvarları beyaz yerine gri ve muhteşem bir renk. Bir kaç defa daha böyle olacağı kesin her rengi kaldırabiliyor. Beyz gibi sihirli bir renk

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.