Londra posterleri

Londra buram buram burnumda tüterken, yapabileceğim en iyi şey oradaymış gibi aynı siteleri gezip dolaşıp, youtube da ki videoları izlemek ve gözlerimi kapatıp kendimi orada hayal etmek. Hala kendimi bugün şuraya gitsem, burayı görsem diye düşürken buluyorum. Ama ne yazık ki arabaya atladığımda ne yöne gidersem gideyim, beyaz kumsal- turkuaz deniz ikilisine çıkıyorum. Güzel mi? Güzel. Ayda yılda bir güneş açan, mütemadiyen uyuma hissi veren, bazen hiç durmadan 1 hafta yağmur yağan bir havaya ve ortasından çamur rengi bir nehrin geçtiği, her daim vinçlerin görüntü kirliliği yaptığı bir şehire tercih edilir mi? Asla :)

Transport Museum (Ulaşım müzesi) İngilterede ki gitmeyi hiç planlamadığım, içinden gezip görmeye değecek birşey çıkmayacağını düşündüğüm, haliyle göremeden ülkeyi terk ettiğim bir müze. Ama son Covent Garden ziyaretimde başka bir yere giderken önünden geçtiğimde, müzenin mağazasının vitrininde bir koltuk görüp, sırtıma alıp götüresim geldiğinde herhalde reklam için konmuştur, neden koltuk satsınlar ki diye düşünüp, fazla üstünde durmamıştım. Koltuk siyah ve üzerinde beyaz yazılarla bütün Londra da ki meşhur yerlerin ismi yazan tekli bir koltuktu.

Geçen gün Ellie nin blogunda okuduğum bir yazıdan sonra müzenin sitesine gittim ve şimdiye kadar haklarında ne kadar yanıldığımı keşfettim.

Evde poster kullanımı her zaman hoşuma giden bireydir. Bu müzenin sitesinde ise yüzlerce poster var. Boyut ve parlak-mat-yarı parlak gibi seçenekleride var bir çoğunun. Hepsinin fiyatı seçiminize göre değişiyor. Sadece ulaşımla ilgili değil, bir sürü konuda poster var. Savaş zamanında ki uyarı posterleri, haritalar, organizasyon posterleri ve daha birçoğu..

Türkiye ye gönderiyorlar mı bilmiyorum ama, almak isterseniz bir kontrol edebilirsiniz. Benim içimden sadece posterleri yayınlamak geldi ama posterden başka daha birçok şey satıyorlar. Göz atmak isterseniz buradan. Görseller biraz küçük, kusura bakmayın, daha büyükleri yoktu malesef.

One Response

  1. River Cam Says:

    Bu adamlar çıldırmış, A4 boyutu bile £9.95 olur mu yahu!!!

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.