Oct 30

Çooook çok uzun zamandır evcil hayvanlarla ilgili birşey yazmamıştım. Geçen gün modern cat de gezinirken aldım ilhamları, buldum birkaç birşey. Umarım sizde beğenirsiniz.

Yumurta şeklinde olan benim favorilerimden. Bende kedime (aslında bana)doğum gününde bunun kedi kafası şekillisinden almıştım. Whiskas kedi yataklarından. Her ne kadar daha kullanma fırsatı bulamadan taşınma kutularının içine kapanıp, hala kutularda duruyor olsa da, yerleştiğimiz yerde kullanmasını ümid ediyorum. Olmadı ben girerim içine :)

Bu sehpa ile birleştirilmiş olan da şekil açısından kullanışlı görünüyor ama tasarlayanlar hiç kediyle yaşamış mı merak ettim doğrusu. Hasır, kedili evin düşmanıdır çünkü. Ne kadar tırmalama kütüğü olursa olsun tüylü aile üyeleri bu hasırlara özel bir ilgi gösterir. Sonra heryere, habire parçaları dökülen, kırpık kırpık bir ürünle kala kalırsınız.

Gerçi hasırdan yapılan birçok kedi yatağı var, belkide çok amaçlı kullanır, hem tırmalar, hem içinde yatarlar diye düşünerek tasarlıyorlardır, bilemedim.

Biraz yerden yüksek olanlar eminimki yerde duranlardan daha çok mutlu edecektir onları. Zira tüm olayları bütün gün yattıkları yerden bir yerler izlemek. Birde cam önü olursa değmeyin keyiflerine.

İki kedililere ranza fikride gayet hoş. Aralarında altta ve üstte olma kavgası ediyorlarmıdır merak ettim.

Oct 16

Ben her ne kadar dünyanın hala (hatta her zaman) yazı yaşayan diliminde olsam da, son baharı yaşayan diliminde ki sizleri unutmuş değilim. Malesef bu sene üzerlerine bastıkça haşır huşur ses çıkartan yapraklar,  ortalığın turuncu renge bürünmesi, sokakları kaplayan yaprakların üzerinden hızla arabayla geçerken yaprakların sağa ve sola doğru uçuşmaları, serin serin esen rüzgar vs. gibi seylerden çok uzağım. Siz benim içinde keyfini çıkartın.

Kışa yaklaşırken evinde değişiklikler yapmayı düşünüp, ne yapacağına karar veremeyenler varsa, bu son bahar hissi veren fotoğraflardan yararlanabilirler.

Battaniyeler, kuru dallar, yünlü şeyler ve turuncumsu son bahar renkleri, askılı ve şortlarla klima altında oturan beni bile hafiften son bahar havasına soktu.

Oct 7

Buradan gitmemize 7 hafta kaldı ve hala tam olarak nereye gideceğimiz belli değil. Kocaman bir çanta dolusu kırık hayaller ve bozulmuş planlar var. İsteyen varsa verebilirim :) Belirsizlik insanı nasıl bir moda sokuyor bilenleriniz vardır mutlaka. O kadar boş vaktim olmasına rağmen ve listede yapılacak birsürü şey olmasına rağmen kendimi bir türlü birşeye veremiyorum. Her ne kadar şunu yapacağım diye karar verip onun karşısına otursamda düşüncelere dalıp günü bitirmiş oluyorum. Sonuç: hiçbirşey yapamamış olmak!

Bu postu yazmak için de ne zamandır aynı şekilde cebelleşiyordum. Neyse ki bugün halledebildim.


Bunlar Disney World den aldıklarım. Paris de ki Disney Land in 5-6 katı gibi bir büyüklüğe sahip olmasına rağmen orada ki kadar ev eşyası olmaması çok ilginç geldi. Bende alışverişin büyük bir kısmını takı, ayakkabı, çanta, defter, kalem vs. gibi şeylerle yapmış oldum.


Karabiberliği biz oradayken kedimize bakan arkadaşım için aldım. Bayağı bir aklım kaldı ama neyse ki websiteleri sayesinde parktaki şeylerin çoğunu internetten alabiliyorsunuz. Belki yerleşebileceğim bir ev olduğunda alırım.

Yukarıda ki buzdolabı mıknatısı ise tam bana lazım olan birşeydi. Tek bildiğim 5 oz. un 1 yemek kaşığı olduğu çünkü. Gerisi için hep bilgisayara koşmam gerekiyordu. Artık gerekmiyor.

Battaniyemsi şey ise her ne kadar renk açısından normalde tercih edeceğim birşey olmasa da, bu evin yatak odasına pek bir uyumlu olacağından ve dükkanda o kadar Mickey Mouse lu şey görünce, hepsini alma isteği geldiğinden aldım gitti :)

Peçete halkaları da aslında o kadar kaliteli değil, bildiğin plastik halka ama nasıl oluyorsa iki kulak koyunca çekici oluyorlar.

En çok birkaç yıldır gözümün üstlerinde olduğu Vinylmation figürlerinde aklım kaldı ama onları da yine sonraya bıraktım. Küçükleri kesmiyor, kocaman olanları da ordan oraya taşımak pek mantıklı gelmedi.