Ada hayatının sonu…

Birkaç gündür gidiş yazısı yazmaya çalışsam da, 3 gündür oturmadığımdan anca yazabildim.

Hayatımızın bir dönemini daha kapatıp, yeni maceralara açılmaya başladık bile. Burada ki 6 ayda yeni arkadaşlar edindik, yunuslarla yüzdük, jetski yaptık, snorkel yapıp, normal hayatta tropik akvaryumlarda gördüğümüz melek balıkları başta olmak üzere rengarenk birsürü balık gördük. Dalıp, Bahama adalarının en popüler yerel yemeği olan conch (birnevi deniz kabuğu) çıkartıp eve götürüp salatasını yaptım :) Bu esnada kendimle çok gurur duydum nedense :) Heralde büyük şehir insanı olarak herşeyi en ayıklanmış ve hazırlanmış haliyle almaya alışık olmaktan, bir tuhaf geldi. Hatta ingiltere de bu olaya boyut kattırıp doğranmış,yıkanmış ve paketlenmiş salatalardan başka salata almazdım. Şuradan conch un nasıl kabuğundan çıkartıldığını şuradan da salatasının nasıl yapıldığını görebilirsiniz. Deniz ürünleriyle arası pek iyi olmayan bizim gibi bir çiftin burada ki favori yemeği oldu kendisi.

Hayat tuhaf, dün açık hava da havuza girerken, bugün montlarımız, berelerimiz, eldivenlerimiz yanımızda buz gibi soğuğa geçmeyi beklemekteyiz. Beklemedeyiz çünkü henüz hava alanındayız :) Postu yayınladığımda muhtemelen soğuğa varmış olacağız, zira şu an bulunduğum yerde internet yok.

İnsan yaşadağı yerden pek memnun olmayınca zaman nasılda geçmek bilmiyormuş. Tamam 6 ay, yarım yıl ama yinede çok fazla değil. Burada ki ilk 3 ay 3 sene gibi geldi. Neyse ki arkadaşlar sayesinde sonrası biraz daha katlanılabilir oldu. Burada arkadaşıma patchwork öğretmenliği yaptım :) Beraber mozaik karo ile yerlerin bir kısmını kapladık, masa ve sandalyelerini zımparalayıp yeniden vernikledik, biraz daha kalsam birde örgü örmeyi öğretecektim ama yetişmedi malesef. Benimle neredeyse aynı ilgi alanlarına sahip Bahamalı bir arkadaş bulmayı hiç düşünmezdim. Hintli, Taylandlı vs. gibi dünyanın dört bir yanından olan arkadaş listeme yeni bir ülke daha eklemiş oldum.

Geride bıraktıklarım bunlar, gelecekten gelecek haberler yine geride kaldıklarında gelecektir…

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.