Dec 26

Böyle gezi programı sunucusu gibi bir oradan bir buradan bildiriyorum ama sabit bir yerden bildirmeme az kaldı sanırım. Bu sefer de İstanbuldan bildiriyorum efenim :) 1 ay kadar buralardayım bu sefer, inşallah İngiltere için vize başvurusu yapacağız, çıkarsa yerleşik sisteme geri dönüş. (Dört gözle beklediğim bir durum)

Bu esnada gezip, tozmaktan pek sık yazamayacağım, peşin peşin söyleyeyim.

Fotoğraflar house to home dan. Yeni yıla sevdiklerinizle birlikte girmeyi planlıyorsanız, davet sofralarınız için ilham vereceğini düşündüm. Bazıları da havaların erkenden karardığı şu günlerde, genel kış aydınlatması için ilham verir belki.

Herkesin yeni yılını da şimdiden kutlayayım. İnşallah yeni yılda listenizdekilerin hepsini yapabilirsiniz.

Dec 8
CB2

Birkaç gün önce yeni bir mağaza keşfettim. Daha içine girmeden favori mağazalarımdan biri olma konusunda ilk sıralarda yer alacağını anladım. Ama içine girip fiyatlarını da görünce kesinlikle ilk sırada diyebilirim. CB2 da hem çok güzel şeyler var hemde fiyatları saçma derecede uygun. Tarzı biraz habitat gibi ama endüstriyel tarzda da birsürü şey bulmak mümkün.

Bu aralar çok gezip tozduğumdan mağazada  hızlı hızlı çektiğim fotoğraflardan koyuyorum. Sonradan bir ara, evde oturacak vaktim olduğunda içinde ki çok beğendiğim ürünlerden de bir post yazarım.

Dec 1

Birkaç gündür gidiş yazısı yazmaya çalışsam da, 3 gündür oturmadığımdan anca yazabildim.

Hayatımızın bir dönemini daha kapatıp, yeni maceralara açılmaya başladık bile. Burada ki 6 ayda yeni arkadaşlar edindik, yunuslarla yüzdük, jetski yaptık, snorkel yapıp, normal hayatta tropik akvaryumlarda gördüğümüz melek balıkları başta olmak üzere rengarenk birsürü balık gördük. Dalıp, Bahama adalarının en popüler yerel yemeği olan conch (birnevi deniz kabuğu) çıkartıp eve götürüp salatasını yaptım :) Bu esnada kendimle çok gurur duydum nedense :) Heralde büyük şehir insanı olarak herşeyi en ayıklanmış ve hazırlanmış haliyle almaya alışık olmaktan, bir tuhaf geldi. Hatta ingiltere de bu olaya boyut kattırıp doğranmış,yıkanmış ve paketlenmiş salatalardan başka salata almazdım. Şuradan conch un nasıl kabuğundan çıkartıldığını şuradan da salatasının nasıl yapıldığını görebilirsiniz. Deniz ürünleriyle arası pek iyi olmayan bizim gibi bir çiftin burada ki favori yemeği oldu kendisi.

Hayat tuhaf, dün açık hava da havuza girerken, bugün montlarımız, berelerimiz, eldivenlerimiz yanımızda buz gibi soğuğa geçmeyi beklemekteyiz. Beklemedeyiz çünkü henüz hava alanındayız :) Postu yayınladığımda muhtemelen soğuğa varmış olacağız, zira şu an bulunduğum yerde internet yok.

İnsan yaşadağı yerden pek memnun olmayınca zaman nasılda geçmek bilmiyormuş. Tamam 6 ay, yarım yıl ama yinede çok fazla değil. Burada ki ilk 3 ay 3 sene gibi geldi. Neyse ki arkadaşlar sayesinde sonrası biraz daha katlanılabilir oldu. Burada arkadaşıma patchwork öğretmenliği yaptım :) Beraber mozaik karo ile yerlerin bir kısmını kapladık, masa ve sandalyelerini zımparalayıp yeniden vernikledik, biraz daha kalsam birde örgü örmeyi öğretecektim ama yetişmedi malesef. Benimle neredeyse aynı ilgi alanlarına sahip Bahamalı bir arkadaş bulmayı hiç düşünmezdim. Hintli, Taylandlı vs. gibi dünyanın dört bir yanından olan arkadaş listeme yeni bir ülke daha eklemiş oldum.

Geride bıraktıklarım bunlar, gelecekten gelecek haberler yine geride kaldıklarında gelecektir…