3 ay 17 gün sonra

5 yıldır ilk defa bu kadar yazmamazlık ettim ama hayatımda ilk defa da evsiz, yersiz, ne olacağı belirsiz, moralimin yerleri süpürdüğü bir dönem geçiriyorum. Geçen yazımda 1 aylardan bahsederken ne kadar iyimsermişim. Anlayacağınız üzere hala Türkiye deyim. Hala annemin evinde kalıyorum, hala biryere alınmış vizem yok, getirdiğim kışlık kıyafetler kullanılabilirliklerini yitirdi. Tek iyi yönü bu havalara uygun kıyafetim yok diye birsürü alışveriş yapmaktı herhalde :)

Evim olmayınca ve olduğunda nerede olacağını bile bilmediğimden hiç evle ilgili şeylere bakasım gelmiyordu. Dolayısıyla birşeyler yazasımda gelmedi. Ama bu kadar uzun süre yazmamamın tek sebebi bu değildi. Arada sitenin şifrelerini kaybettim ve yorum onaylamak için bile giremedim. O yüzden yorumlarına cevap bekleyen yada neden benimkiler yayınlanmadı diye düşünenler kusura bakmasınlar lütfen.

Arada kendimi tutamayıp ev için de küçük süs, püs, tabak ıvır zıvırı almaktan geri kalmadım. Ne de olsa annemde bırakıp sonradan alabilirim diye düşündüm. Ama kat kat sarıp sarmalandıklarından şu anda fotoğraflarını çekip gösteremiyorum.

İngiltereyi çoooook çooook özledim. Dua etmekle arası iyi olanlar banada bu konuda bir el atsalar çok sevinirim. Detay merak edenler için ise vizemiz malesef red edildi ve bizde bu durum için mahkemeye başvurma hakkımızı kullandık. Bakalım nasıl bir sonuç elde edeceğiz. Şimdilik böyle arada, biryerde sıkışık beklemedeyiz yani. Ölüp kaldım mı diye merak edenlere bir haber vereyim dedim. Bu aralar biraz bekleme olayına alıştım mı ne, daha az dert ediyorum gibi. O yüzden yakında yeniden yazmaya başlayabilirim belki. Hem son birkaç haftadır sürekli takip ettiğim sitelere de geri dönüş yaptım. Gidişhat iyi gibi.

Yazı kuru kuru olmasın, değişik dokular barındırdığı için arşivime eklediğim bu fotoğraflarda benden size gelsin…

2 Responses

  1. benden bizden Says:

    Bu sabah aklımdan geçtin inanır mısın, naaptılar acaba demiştim. Tüm sorulara cevap buldum bu yazında. Vize alamamanıza çok üzüldüm :( Ama burada olup da sıkıntıdan patladığında Ankara’ya gelmeyi düşünmeniz için biraz daha vaktiniz oldu, iyi tarafından bakarsak :P Bizi ziyarete gelmeden göndermeyeceğiz sizi, ona göre! Atlayın gelin, kafa dağıtın.

  2. Tuba Mavituna Says:

    Vallahi yilmadan yeni yerler deneme cabasindayiz. Surekli olarak birseylerle ucundan kiyisindan ugrasiyoruz. Hatta bugun Hollanda icin vize basvurusu yaptik. Cikarsa ins. 7-15 Mayis arasinda Amsterdam da olacagiz. Ondan sonra da oturum icin calismalar baslayacak. Yinede teklifin icin tekrar tesekkurler :)

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.