Apr 30

Birkaç senedir aklım şu butler sink yada belfast sink denilen köy tipi lavobolarda. Döküntü bir ev alıp her yerini yeniden yapmayı o kadar çok istiyorum ki!

Tamam aşağıda ki  fazla renkli değil ama onu da çok sevdiğim için araya sıkıştırdım. Bu arada aşağıda ki gibi iki parça kapı düşünenleriniz varsa onunda çok kullanışsız birşey olduğunu belirtmek isterim. Aklınızda bulunsun.

Aşağıda ki iki fotoğrafta görmüş olduğunuz AGA fırın/ocaklar ısınma amaçlı da kullanılabilen, bir kaç bölmesinde farklı yemekler pişirebileceğiniz, özellikle geleneksel ruhlu İngilizlerin gözdesi ocaklardır. Mutfağını ısıtmak için çözüm arayanlara duyurulur.

Apr 17

Hastası oldum şu merdivenlerin, bende istiyorum!

Şurada daha fazla fotoğraf ve nasıl yapabileceğinize dair bilgi var. Eliniz değmişken Donna nın evini de gezebilirsiniz. Kendisi çok güzel projelere imza atmış bir DIY delisi.

Apr 12

5 yıldır ilk defa bu kadar yazmamazlık ettim ama hayatımda ilk defa da evsiz, yersiz, ne olacağı belirsiz, moralimin yerleri süpürdüğü bir dönem geçiriyorum. Geçen yazımda 1 aylardan bahsederken ne kadar iyimsermişim. Anlayacağınız üzere hala Türkiye deyim. Hala annemin evinde kalıyorum, hala biryere alınmış vizem yok, getirdiğim kışlık kıyafetler kullanılabilirliklerini yitirdi. Tek iyi yönü bu havalara uygun kıyafetim yok diye birsürü alışveriş yapmaktı herhalde :)

Evim olmayınca ve olduğunda nerede olacağını bile bilmediğimden hiç evle ilgili şeylere bakasım gelmiyordu. Dolayısıyla birşeyler yazasımda gelmedi. Ama bu kadar uzun süre yazmamamın tek sebebi bu değildi. Arada sitenin şifrelerini kaybettim ve yorum onaylamak için bile giremedim. O yüzden yorumlarına cevap bekleyen yada neden benimkiler yayınlanmadı diye düşünenler kusura bakmasınlar lütfen.

Arada kendimi tutamayıp ev için de küçük süs, püs, tabak ıvır zıvırı almaktan geri kalmadım. Ne de olsa annemde bırakıp sonradan alabilirim diye düşündüm. Ama kat kat sarıp sarmalandıklarından şu anda fotoğraflarını çekip gösteremiyorum.

İngiltereyi çoooook çooook özledim. Dua etmekle arası iyi olanlar banada bu konuda bir el atsalar çok sevinirim. Detay merak edenler için ise vizemiz malesef red edildi ve bizde bu durum için mahkemeye başvurma hakkımızı kullandık. Bakalım nasıl bir sonuç elde edeceğiz. Şimdilik böyle arada, biryerde sıkışık beklemedeyiz yani. Ölüp kaldım mı diye merak edenlere bir haber vereyim dedim. Bu aralar biraz bekleme olayına alıştım mı ne, daha az dert ediyorum gibi. O yüzden yakında yeniden yazmaya başlayabilirim belki. Hem son birkaç haftadır sürekli takip ettiğim sitelere de geri dönüş yaptım. Gidişhat iyi gibi.

Yazı kuru kuru olmasın, değişik dokular barındırdığı için arşivime eklediğim bu fotoğraflarda benden size gelsin…