Jul 24

Bu aralar yeni bir ev dekore etmekle (ve temizlemekle) meşgulüm. 2,5 hafta önce yeni eve taşındık. Hatırlarsınız sadece 2 bavulla gelmiştik buraya. Tuttuğumuz ev eşyasız. Haliyle bir ton beğenilecek, karar verilecek, alınacak şey beni bekliyor. Her ne kadar büyük parçaların çoğu birkaç senedir beğendiğim, istediğim ve kararını çoktan vermiş olduğum şeyler olsalar da, yumurta fırçasından sarımsak ezisine kadar ıvır zıvır birsürü şey var,  lazım olana kadar aklıma gelmeyen.

Bu evde çok büyük ihtimalle 1 seneden fazla kalmayacağız. Önceden bunu bilerek ve kabul ederek girdik bu eve. O yüzden boya, duvar kağıdı vs. gibi macerelara atılmayı planlamıyorum. Neyse ki evin bazı duvarları hali hazırda benim boyamak istediğim gibi gri, diğer duvarları da süper temiz görünmemekle beraber beyaz. Şampanya rengi gibi krem tonlarında yada diğer sevmediğim renklerde değil. Tek sorun beyaz slikonu bulaştıra bulaştıra kapatmaya çalıştıkları birsürü delik. Kalan boyaları bırakmışlar, grininde devamını buldum ama kaç sene önce boyandı kimbilir. Sağlam boya çıkarmı içinden, firça aldığımda görücez. Olmazsa onları saklamak için başka bir planım var, yapmak için gerekli malzemeleri bulabilirsem pek bir sorun kalmamış olacak.

Bu arada ev kakao fabrikasına yakın ve arada hava sıcak olduğunda patlama mı birşey oluyormuş ve 3-5 kasaba büyüklüğünde bir bölgeye kakao kokusu yayılıyor. Bu bölgeye ilk ev bakmaya geldiğimizde herhalde tarihi bir olay var da herkes çikolatalı kek pişiriyor diye düşünmüştük. Sonradan öğrendik.  Bugün hava sıcak ve bütün kapılar camlar açık. İçeri de yine çikolatalı kek kokusu sızmakta, öyle uzaktan gelen bir kokuda değil, sanki birisi mutfakta pişiriyor gibi..

Neyse bu fotoğraflar arşivimden, bu evin dizaynı için bana ilham veren evler. Evet bu sefer endüstriyel ağırlıklı bir ev peşindeyim. Ama yine retro dan da tamamen vazgeçmiş değilim. Birazda country  serpiştiresim var ufak tefek aralara. Sonucu birkaç ay sonra görürsünüz sanırım. Hayallerimde ki bembeyaz yatak odası başka bir eve kaldı ama olsun kiralık evlerle bu kadar oluyor.