Güzel manzara, bol ışık..

Ben azıcık ucundan perde fobisi olan bir insanım :) Evimde perdeler hep açık olmalı, cama doğru her bakışımda gökyüzünü, ağaçları, kuşları vs. görebilmeliyim ama yabancı insanlar gibi evden canlı yayın yapma meraklısı da değilim. İdeal olarak camın karşısında ev, yol vs. gibi hiçbirşey olmayan, camdan bakıldığında sadece doğanın göründüğü bir evde yaşamak isterim.

İstanbul’da 5 yıl denize karşı (biraz yukarıda ki gibi), güneşin her gün değişik tonlarda batışını izleyebildiğimiz bir evde yaşadıktan sonra, Londra’da yaşadığım apartmanda bütün camların yol ve evlere baktığı, perdelerin mecburen hep kapalı durduğu bir evde yaşamak bayağı bir  fenalık getirmişti. Neyse ki bahçeli bir eve taşınıp en azından evin bir kısmının perdelerini açık tutmaya devam edebildim. Sonrasında da çok şükür bir daha o tarz heryeri sım sıkı kapalı bir evde yaşamak zorunda kalmadım.

Tabi bu durum şehir merkezlerinden biraz uzakta oturmayı gerektiriyor ama, her gün işe gidip-gelmek zorunda olmayan kişiler olarak bir sorun yaşamıyoruz. Hem araba seslerindense kuş sesleri her zaman tercih edilesi bir durum.

Son iki fotoğraf da şehir meraklılarına :) Sizce de fotoğraflarda ki gibi, gün ışığını olduğu gibi evin içinde hissedeceğiniz ve oturduğunuz yerden yağmuru, karı izleyebileceğiniz bir ev ideal bir ev değil midir?

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.