DIY 1

Yeni evden ilk DIY çalışmamla karşınızdayım :P Daha devamı geleceği için baştan numaralandırma kararı aldım. Aşağıda gördüğünüz 3 aydır boyamamak için kendimi zor tuttuğum, her baktığımda asabımı bozan ve Kapatmak mı? Uğraşmamak mı? Çelişkisi yaşadığım salon duvarı.

Amaç fazla para harcamadan, fazla gezip-tozup, vakit harcamadan, duygusal bir bağ kurmayacağım, kendisinden kurtulmam gerektiğinde kolaylıkla kurtulabileceğim, duvardaki izleri geçici olarak kapatmamı sağlayacak bir şey yapmaktı. Önce şu yazımdaki, birkaç senedir yapmak istediğim, hatta İngiltere deki son evde yavaş yavaş yapmaya başladığım fotoğraf olayını yapmayı düşündüm. Sonra duvara o kadar çivi çak, o izleri kapatacak büyüklüklerde çerçeveleri planla,  fotoğrafları seçip hangisinin hangi büyüklükteki çerçeveye göre basılacağını hesapla vs. bir ton iş :)

Sonra daha basit olsun diye eski evlerden birinde, yatak odasına yaptığımın biraz daha değişiği olarak, Ikea dan ucuzcu perde borusu alıp, onu monte edip, kumaş sallandırayım dedim, bu fikirde matkap gerektirdiğinden ondan da vazgeçtim.

En son, en büyük boydan 3 tane tuval alıp birşeyler karalamaya karar vermiştim ki, o da yine 70-80 Euro civarında bir şeye mal olacaktı ve muhtemelen 1-2 yada 7-8 ay sonra kullanmayacağım birşeye o kadar para harcamış olacaktım.

Sonra en iyisi hiçbirşey yapmayayım, olaylarin sonuçlanmasını bekleyeyim dedim. Kısa bir süre içinde tekrar taşınabiliriz. Taşınmazsak da zaten Bahamalar’dan eşyalarım gelmiş olacak ve o duvara asılacak neler neler çıkacak :D

Sonra yemek yapmak için mutfağa doğru giderken ani bir kararla, bahçedeki küçük barakada sakladığımız, yavaş yavaş parçalayıp yok etmeye çalıştığımız kutulardan birini kapıp, yastık dikmek için aldığım kumaşlardan biriyle kapladım :D 10 yada 15 dk sürdü. Burada zımba tabancam vs. olmadığından normal zımbayla yaptım. Aynı kutudan 3 tane var, delik izlerini iyice kapatabilmek için bir tane daha yapmam gerekiyor. Sizinde ortalıkta kurtulamadığınız karton kutunuz varsa bu tarz bir şey yapabilirsiniz. Hem sıkıldığınızda kumaşı kolayca söküp, başka bir iş için kullanabilir, kutuyu da atabilir ya da başka bir kumaşla da kaplayabilirsiniz. Ben çiviye geçirmek için arkasına parmak girecek büyüklükte bir delik deldim. Önce daha küçük deldim ama öyle girmedi :) O yüzden sonradan büyüttüm.

Bu proje için gerekenler kutu, kumaş, kutunun açık yerleri varsa kapatmak için bant ve zımba. Tabi hali hazırda çivi çakılı bir duvarınız yoksa çivi ve çekiç :)

5 Responses

 1. sahika Says:

  çok güzel olmuş!

  bu aralar Amsterdam takıntım var o yüzden aşırı beğendim :)

 2. Tuba Mavituna Says:

  Tesekkurler :)

 3. zerrin Says:

  çok yaratıcı olmuş ama uyduruk da olmamış,ben ok beğendim ve yazdım aklımın br köşesine;) eline sağlık..sevgiler burcu z.

 4. Lori Says:

  LOVE IT! I think I’m going to copy this idea.

 5. melike Says:

  Bayılldım tebrik ederim evde deneyeceğim benim de böyle bir duvarım var başka fikirlerinizi merakla bekliyorum

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.