Tavşan ve kaktüs

Dışarıda çok güzel kar yağıyor. Bense geçen haftadan beri erteleye erteleye bugüne bıraktığım salon boyama işini, ay ne güzel kar yağıyor, kahvemi alayımda iki dakika oturup kar izleyeyim diyerekten birkaç saat daha ertelemiş bulunmaktayım. Madem oturmuşum, sizlere de bir merhaba demeden gitmeyeyim.

Taşınalı 1 aydan fazla oldu, insanlara hala yerleşemedim dediğimde çok şaşırıyorlar ama yerleşememekten kastım eşyalarımı dolaplara yerleştirmek değil elbet. Orayı boya, burayı temizle, yeni alınan şeylere yeni yerler bul, eşya kur, elektrikçi bul, lambalari değiştirt vs. gibi şeylerle geçti geçen ay. Arada evin kendi jaluzilerini temizlerken bir tanesi elimde kaldı, yenisini alayım dedim stoklarda bulamadım, oturup onu onarmak zorunda kaldım. Hala şöyle kahvaltıdan sonra çayımı alıp, oturup sevdiğim bloglarda gezineyim, internette takılayım rutinime giremedim. Günlük hayata bunları yaptıktan sonra başlardım, hey gidi günler :D

Neyse ki çok fazla işim kalmadı. Salonu boyayıp, perde diktikten sonra mutfağın camına şuralarda bir yerde bahsettiğim filmlerden yapıştıracağım. Filmde aslında geçen hafta geldi ama ona da vakit bulamadım malesef. Birde benim çok fazla katkıda bulunmayacağım bir iş olarak eşimin ofisinin halısı değişecek bu hafta. 2 hafta sonra da bir koşu Türkiye’ye gidip geleceğim. Bakalım ne zaman sakinleşecek ortalık :) Şimdiden havalar biraz ısınsa da bahçeyede bulaşsam diye düşünmeye başladım.

Gelelim fotoğraflara. Bunlar son zamanlarda banyolar için aldığım şeyler. Tavşanlı havlu çok sevdiğim markalardan biri olan Anorak‘tan. Tavşan pamukluk ise Tiger‘dan. İkisini farklı günlerde hiç birbirlerini düşünmeden aldım. Pamukluğu kendi banyom için, havluyu ise benzer tonda turkuazımsı olan öteki banyo için almıştım. Aldıktan birkaç gün sonra tavşanlı şeylere karşı takıntı yapmışım onu keşfettim :) Miffy’ yi de şu yazıdan hatırlarsınız. Son zamanlardaki habire taşınma durumundan dolayı, her evin banyosuna uysun diye hep düz beyaz ve gri renklerde havlular alıyordum. Tavşanlı havlu büyük bir değişiklik oldu benim için. Vigar tuvalet fırçasını ise Zalando‘ dan aldim.

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.