Kar & DIY 2 (Kahve filtresinden lamba)

Başka bir karlı günde, yeni bir DIY la karşınızdayım. Kar beni neden bu kadar mutlu ediyor bilmiyorum ama özellikle bahçemdeki bozulmamış karı izleye izleye birşeyler yaptığım zamanlarda kendimi çok şanslı hissediyorum. İstanbul’ da yaşarken sabah erken saatlerde karın keyfini çıkartırken, kar yürüyüşüne çıkıp, evin önünde ki karları bozan ve ortalığı haliyle çamura dönüştüren insanlar kabusumdu. Yolu iki ucundan kapatıp oradan kimse geçmesin isterdim hep. Kendim kardan adam yapıp ortalığı bozduysam problem yok ama :D Burada da bu ikinci kar Cuma günü başladı. Cuma günü biraz oynamaya çıktım ama kar ellediğinizde toz olan cinstendi ve birşey elde edemeyip bu sevdadan vazgeçmek durumunda kaldım. Neyse ki izlerim kapandı şimdi.

Hafta içi salonu boyamakla uğraştıktan sonra, dün ne zamandır aklımda olan kahve filtresinden kağıt lamba kaplamaca işine giriştim. 500 tane filtreyi Ebay‘den aldım. Market market dolaşmadıysam da girdiğim birkaç tanesinde bulamadım. Ebay sağolsun her derdime bir çare buluyor. Bu lambaların yapımına birkaç Amerikan blogda rastlamıştım. Dolayısıyla bu tarz kahve filtrelerinin Amerika’da daha yaygın olan bir çeşit olduğu kanısındayım. Sizde yapmak ister de bulamazsanız Gittigidiyor‘ u deneyebilirsiniz. Orada da bulamaz ve yapma konusunda ısrarcı olursanız Ebay‘den de alabilirsiniz.

Ben nasıl yapılacağını fotoğraflama gereği duymadım. Şuradan nasıl yapıldığına bakabilirsiniz. İhtiyacınız olacak malzemeler; silikon tabancası, kahve filtreleri ve kağıt lamba. Filtreleri önce ikiye sonrada üçe katlayıp üçgen kalan ucundan yapıştırmak daha iyi oluyor. Elinizi yakmamaya dikkat edin, ben birkaç kez yaktım. Yakarsanız Bepanthen kullanın.

Dün akşam 6 civarında başladım bunu yapmaya, yemek arasıyla birlikte gece yarısı bıraktığımda ancak yarısını yapabilmiştim. Zaman alan bir proje, sabrınız yoksa hiç bulaşmayın derim ;)

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.