Küçük salonlar

Benim ev çok küçük, ne yapsam güzel durmuyor diyenlere gelsin bu yazı. Gördüğünüz gibi insanlar küçücük, tefecik, içi dolu turşucuk salonlarını ne de güzel dekore etmişler.

Önemli olan beğendiklerinizi uzunca düşünüp taşınmadan, ince eleyip, sık dokumadan almamanız. Eşyalarınızın multi fonksiyonel olmasına özen gösterin. Herşeyin içine birşeyler tepebilin. Boyutça büyük eşyalardan uzak durmaya çalışın. Camdan yansıma yapabilecek yerlere ayna koyun. Sehpa kullanacaksanız cam yada şeffaf akrilik sehpalar seçin ki mekanınız olduğundan geniş görünsün. Bunlar ev dekorasyonunun genel kuralları.

Herşeyin tersine gidip son iki fotoğrafta olduğu gibi büyük koltuklarda seçebilirsiniz. Özellikle ortalıkta koşturma ihtiyacı hissedecek bir çocuğunuz yoksa, eşinizle birlikte gömülüp film, dizi izleyebileceğiniz rahat, büyük bir koltuk seçmek düşündüğünüz kadar korkutucu olmayabilir. Yeterki sonunda elinizdekiyle mutlu olun.

Son iki fotoğraf klasik İngiltere evi salonuna örneklerdir. Buralarda büyük salonlu ev bulmak kolay bir iş değildir. Bunu da bilmek isteyenlere not düşeyim :)

3 Responses

 1. zerrin Says:

  orneklere bayıldım, fikirler güzel..Bu arada keske yine evinden de parçalar sunan, öncesini snorasını paylaşsan bizimle..neler yaptın,ilham versen bize..biraz ingiliz tarzından bahsetsen..vs..vs ama illaki sık sık yazsan, özletmesen:)
  sevgiler
  zerrin

 2. Tuba Mavituna Says:

  Zaten oncesi fotograflarini cektim :) ama sonrasini gosterecek kadar bitmis degil hersey. Insallah daha sık yazmaya da calisacagim ;)

 3. Derya Akıncı Says:

  ortadaki eve bayıldım. Bu kadar küçük alanda şahane bir dekorasyon yaratılmış.

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.