Ikea ürünlerini kişiselleştirme ürünleri

Ikea’dan çok beğenerek aldığınız eşyaları herkesin evinde görmenin ne kadar sinir bozucu olduğunu biliyorum, belki birçok insan için değildir ama tasarım düşkünü, kendi evinin diğerlerinden farklı olmasını isteyen insanlar için öyle.

Çoğunuz Ikea Hackers sitesine rastlamışsınızdır belki, insanların Ikea’dan aldıklarını, farklı amaçlar için olsun, farklı görünüm kazandırmak için olsun kendi çaplarında değiştirip, gösterdikleri bir site. Buradan birçok ilham alabilirsiniz ama DIY yeteneklerinizi de konuşturmanız gerecek, üstüne birde vakit harcama olayı var.

Bugün sizlere tanıştırmak istediğim birkaç websitesi var. Hepsi Ikea mobilyalarınızın biryerlerini anında değiştirebileceğiniz ürünler satıyor. Pretty pegs zaten çok ünlü o yüzden büyük ihtimalle biryerlerde rastlamışsınızdır, rastlamadıysanız da burada rastlamış oldunuz :)

Pretty pegs Ikea koltuklarınıza ve yataklarınıza ayak satıyor. Heryere de postalıyorlar. Kendileri İsveç’te. Yukarıda ki benim koltuğum ve ayaklarım. Çok  ilgili, emaillerini hemen cevaplayıp, yardımcı olan insanlar. Çekinmeden alışveriş yapabilirsiniz yani.

Bemz ise yine Ikea koltuk ve yataklarına hatta sandalyelerine, puflarına vs. kılıf satıyor. Yatak örtüsü, yastık kılıfı gibi şeyler de satıyorlar.

Son olarak yeni keşfedip, bu yazıyı yazmama ilham veren site Mykea var. Mykea da Ikea dolaplarınıza, yataklarınıza, sehpa ve kitaplıklarınıza stickerlar satıyor. Aradığınız seriye uygun stickerlar yoksa irtibata geçin demişler ama hemen yapıp satışa çıkartırlar mı yoksa size özel tasarım mı yaparlar bilemiyorum.

Son olarak demiştim az önce ama Parts of Sweden‘ ı da şimdi Ikea Hackers’ dan buldum. Onlar da sticker, dolap kapağı vs. gibi şeyler satıyor. Bir göz atabilirsiniz.

2 Responses

  1. zerrin Says:

    bayıldım fikre! hemen bakıyorum verdiğin adreslere.. odada kullandığın renkler de süper..keşke daha büyüklerini yayınlasan..
    sevgiler

  2. Tuba Mavituna Says:

    Su Bahamalar’dan esyalarim bir gelsin, daha buyuklerini de yayinlarim :) Bir-iki haftasi var gibi.

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.