Cezve, ocak ve servis

Bu fotoğrafları 3 ay önce sizler için çekmiştim. Bu aralar, yazamadığım dönemde kendi kendime yazmak için sıraya koyduğum şeyleri yazmaya çalışıyorum. Bu da onlardan biriydi.

Açıklamasına gelince; en üstte yer alan üçgenler beyaz düz kumaştan dikilmiş Amerikan servislerin kenarları, üçgenler o kadar küçük ki, dikiş dikiyorsanız ve küçük tefek bir işe yaramayacağını düşünüp yinede sakladığınız kumaş parçaları varsa, bu iş için kullanabilirsiniz. Hatta hızını alamayan olursa, masa örtüsü kenarı bile yapabilir. Bu Amerikan servisler ve ocaklar John Lewis‘den. John Lewis benim gerek sitesinde, gerek kendi mağazalarında saatlerimi harcayıp, kendimi kaybettiğim bir yer. Sevdiğim bütün tasarımcıların ürünlerini bir arada bulup üstüne bir de böyle rengarek ocaklar, çöp kovaları ve daha birçok ihtiyacım olmayan şeyin önünde durup onları nasıl mutfaklara koyardım gibisinden hayali mekanlar tasarladığım bir ortam :) Bu kırmızı ve mavi ocakların markası Stoves, şuradan özelliklerine bakabilirsiniz.

Cezvelere gelince, onları Selfridges in içinde ki Anthropologie‘de görmüştüm. Fiyatları bende eski çizgi filmlerde ki gözlerin yerinden fırlaması durumu oluşturmuştu. Sapı zeytin ağacıymış. Kahvenin tadına hiçbir etkisi olmayacak birşey. Miss gibi bakır cezve varken :) Neyse efendim, onun da linki burada, sizde bir yazım yanlışı olduğunu düşünmeyin diye fiyatlarının 88 GBP olduğunu onaylayayım, Türk parasıyla ne kadara geliyor sorusuna cevap ise 241.623 TRY.

One Response

  1. zerrin Says:

    bayıldım servislere ama en çok cezvelere.yine de uzaktan beğenmeye deva ederim, servisleri ise yazdım aklıma:)
    sevgiler
    zerrin

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.