Apr 27

Yılın yarısı geldi neredeyse, oraya gittim, bunları beğendimleri yazmaktan yılın rengini yazmaya ancak vakit geldi.

Zümrüt yeşili Pantone tarafından 2013′ün rengi seçilmişti. Son yılların popüler renklerinden gri ve sarı gibi renklerle birleştiğinde çok güzel duruyor bence. Siyah, doğal ağaç tonları ve beyaz mobilyalarla da oldukça uyumlu.

Evinizde kullanmayı düşünüyor ve tam karar veremiyorsanız, umarım ihtiyacınız olan ilhamı alabilirsiniz.

Bu da bizim evden bir köşecik ;) Şu kahve filtresinden lamba yazısından hatırlayan vardır belki. Birkaç gün önce salonu yaz şekline getirdim. Cam önünden buraya taşındı şimdilik. Aslında tepesinde ışık varken daha iyiydi ama, böyle ordan oraya taşındıkça eşyalar başka yere uyumlu alındığından, yeni evde ordan oraya  kendilerine adam gibi yer bulmaya çalışıyor garipler :)

Apr 18

Bir biliyormuydunuz yapıp gideceğim. Geçenlerde Accessorize‘ın sitesinde birşey ararken nevresimlerine rastladım, çok geniş bir kolleksiyonları olmamasına rağmen Accessorize’ında küçük bir ev bölümü varmış onu öğrenmiş oldum. Bilmeyenleriniz varsa bir haber vereyim dedim.

Bu aralar biraz başka ülke, başka şehir, şehir içi gezmesi, misafir ağırlamaca vs. gibi şeylerle  yoğunluğumdan yazamadım pek, Bahamalardan beklediğim eşyalarım sonunda geldi. 52 kutunun içindekilere yer aramakla meşgulum çoğu zaman. Aklınızda olsun eğer eşyalarınızı neredeyse 2 sene kutuların içinde bırakıp oradan oraya taşıma gibi bir niyetiniz varsa başınıza şunlar gelebilir;

1- Bazıları kırılıp dökülecektir.

2- Bütün beyaz renkliler sararacaktır.

3- Kutuların içinde kendi çapınızda yaptığınız organizasyonlar, naylon poşetlerin un ufak olması sebebiyle kabusa dönüşebilir. Bizim eşyalar uçakla geldiğinden bu basınçtan kaynaklı da olabilir. Eşyaların beklediği yer Karayipler gibi sıcaktan kaynayan bir yer olduğundan da olabilir. Sebebi bilinmemekte ama o kadar süpürmeye rağmen hala heryerden poşet parçacıkları çıkıyor.

4- Eşyalarınız büyük ihtimalle tuhaf kokacaktır, aynı zamanda onca ütüleyip yerleştirdiğiniz kıyafetlerde kırış buruş olacaktır.

Böyleyken böyle, bana biraz daha zaman…

Apr 1

Gerçek evlerden bazı görüntüler, çoğu apartment therapy‘den. En üstte ki ünlü kumaş tasarımcısı Amy Butler‘ın salonu.

Yukarıda ki fotoğrafı uzun zaman önce perdenin geçirildiği dal parçası fikrini beğendiğim için kaydetmiştim. Nereden olduğunu hatırlamıyorum.