Bahçe dekorasyonu fikirleri

Son yazılarımdan birinde bahçeyle uğraştığımı yazmıştım ama ben o işi tamamlayana kadar neler oldu şöyle bir kısaca anlatayım :)

Bizim bahçenin bir balkon kısmı var, salondan ilk o balkona çıkılıyor, sonra merdivenlerden bahçeye iniyorsunuz. O balkon kısmının üstünü kapatmak için sail shade denilen, şu yelkenimsi, brandamsı şeylerden almaya karar vermiştim. Böylece bütün yaz boyunca şemsiye aç kapayla uğraşmayıp, sandalyelerdeki minderleri sürekli olarak dışarıda bırakabilecektim. Hatta kilim tarzı birşeyler bile kullanmayı düşünmüştüm ki burası için çok çılgınca bir fikir :D Bu brandanın 2 ucunu evin duvarına, diğer 2 ucunu ise uzunca bir çubuğa monte etmek için gerekenleri aldım ama dikkatli okumamanın sonucu olarak çubuk olarak beklediğim şeyler bildiğiniz sokak lambası gövdesi genişliğinde kocaman şeyler çıktı. 80 cm çukur kazıp, onları içine koyup, beton dökerek ayağa kaldırılacaklarmış. 1 sene civarında oturulacak kiralık ev için yapılacak iş değil. Halbuki ben onları taşınırken alıp gitmek gibi hayaller içindeydim. Neyse onları geri gönderdim, yine şemsiye olayına dönmem gerekti. Biraz hayallerim yıkıldı ama böyle hayal bulutunun ardında kalan açıklamaları adam gibi okumadan almanın dersini de almış oldum, 4 metrelik koca kalasları  geri göndermek pekte kolay bir iş değilmiş. Şemsiye ve dekorasyonu tamamlamak için alacağım şeyleri almaya hala gidemedim.

Ben başladıktan birkaç gün sonra havalar kötüye gitti. İki haftadır sürekli yağmur yağıyor, soğuk vs. O yüzden kendi yaptığımı göstermek yerine size başka birkaç bahçe oturma alanı fotoğrafı buldum. Balkon, teras, bahçe gibi biryerlerde değişiklik yapasınız varsa fikir olur.

2 Responses

  1. benden bizden Says:

    Tuba çok alemsin, kim bilir ne kadar şok geçirmişsindir koca kalaslar eve gelince! :)
    Son halinin fotolarını koy, feyz alalım..

  2. tadilat dekorasyon Says:

    iç açıcı ferah

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.