Muriel’s Kitchen

Geçen gün arkadaşımla buluştuğumda farkettim burayı. Londra’yı bilenler yada gelmeyi düşünenler için yeri Leicester Square’de.

Hani yaşadığınız yerde bir dükkan olur, seneler geçtikçe yeni birşey açılır sonra kapanır, sonra yeniden başka şekilde açılır, yeniden kapanır. Bu senelerce böyle devam eder. Muriel’s Kitchen’ın yeri de tam böyle bir yer. Burada yaşadığım süre boyunca yanılmıyorsam 3 yada 4 kere değişti orası. Hep yemek üzerine, yerinin popülerliği sebebiyle içini hiç boş görmedim ama hep isminin ve dekorunun değiştiğine şahit oldum. Bana kalırsa bu en iyisi, o kadar güzel tasarlanmış olmasına rağmen gördüğünüz gibi içi bomboş.Hemde öğlen 3′te.  Bahçesinde oturanlar vardı ama orada da ancak 7-10 masa arası bir yoğunluk vardı sanırım. Umarım burasıda kısa zaman içinde kapanmaz.

Ben burayı kendime ekstra yakın buldum çünkü son bir kaç senedir ev aldığımda mutfağı tasarlamayı düşündüğüm tarza çok yakın ve Hollanda’da yaşadığım dönemde beğenip de herşey bir kesinleşsin öyle alayım diye almaktan vazgeçtiğim birsürü şeyin tamamen aynısına da yine oradaydı. Şu tavandan asılan sallanan sandalyeli köşede oturduk biz, sallanan sandalye olayı da ilham verdi bana. Oldukça eğlenceli. Gitmeyi düşünürseniz, gitmeden önce şuradan biraz araşıtırabilirsiniz.

2 Responses

  1. benden bizden Says:

    Londra’da buluşma mekanı ;)

  2. Tuba Mavituna Says:

    Evet, olabilir :) Var mi yakinda gelme niyetiniz?

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.