Bıçak yorumları

Geçen sene yeniden ev düzme olayına girdiğimde yeni alacağım şeylerin yorumlarını yapma kararı almıştım ama eskisi gibi sık yazamadığımdan dolayı yazdıklarım daha bir okunası olsun diye, bir de bakııın neler neler aldım gibisinden olmasın gibi düşüncelere kapılıp yazmadım. Baktım ki  son zamanlarda daha okunası şeyler de yazamıyorum, hiç yoktan iyidir dedim ve işte ilk yorum yazım.

Renkli bıçaklardan kullananlarınız var mı? Varsa soyulmadan kullanan, memnun olan var mı? Markası ne? Paylaşırsanız sevinirim. Ben geçen sene Aralık sonunda almıştım bunları, bir kaç ay sonra soyulmaya başladılar. Bulaşık makinasında yıkadığımdan olabilir ama yaparken düşünselerdi onlarda makinada yıkanacağını :) Benimkilerin markası Taylors Eye Witness. 2-3 ay önce bir tanesini attım, kestiğim şeylere bulaşıyordu dökülen parçaları. Bunları da yakında atacağım.

Bambum bambu bıçaktan da Türkiye’den almıştım. Sebze doğrarken daha sağlıklı olur diye düşünmüştüm ama açıkçası onu da 1-2 kere kullanmayı deneyip, hiçbir şeyi kesemedikten sonra pes edip kullanmayı bıraktım. Çekmecede öylece duruyor.

En memnun olduklarım Voodoo bıçak setimin bıçakları. Tam hatırlamıyorum, yalan olmasın ama 2007 yada 2008 den beri kullanıyorum. Hala sağlamlar, hala iyi kesiyorlar. Bulaşık makinasında yıkanmaktan arada leke olabiliyorlar ama biraz karbonatla ovalayınca hemen çıkıyor lekeleri.

Sizinde özellikle memnun olup, olmadığınız bıçaklar varsa yorumları alalım :)

3 Responses

 1. SonikPanik Says:

  ben seramik bıçaklar kullanıyorum yaklasık bir senedir ve hala sağlamlar, sadece bir tanesinin sapı yani plastik kaplama olan kısmında hafif soyulma oldu, o da makinede yüksek sıcaklıkta kullandığım için. bu arada yaşadığım ülkede inanılmaz bir kireç ve pas sorunu var. paslanmaz çelik kaşıklar, bıçaklar bile bir kaç yıkama sonrası paslanırken seramikler hala ayna gibiler, çok memnunum. markaları ise ROOC

 2. gülay Says:

  Bursanın tahta saplı bıçakları harika.
  makinaya da dayanıklı.Kullanırken tahta sap insanı rahatsız etmiyor.

 3. ece Says:

  rooc marka siyah, kırmızı, mor envai çeşit bıcakların hepsi soyuldu benim. ama 3 sene önce internet indiriminden aldığım tchibo nunkiler sapasağlam hiçbir şekilde soyulmadı ve onları hep makinede yıkadım

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.