Tefal GV7095

Bu ütüyü alana kadar ütü yapmak en nefret ettiğim ev işiydi. O kadar sevmiyordum ki ayda bir mecburi olarak yaptığım ütü haliyle 4 saat falan sürüyordu. Tabi ayda bir ütü yapmak için bir dünya kıyafetinizin olması ve ütülenmeyi bekleyen kıyafetleri saklayacak yeriniz olması lazım. Özellikle nevresimleri ütülemek için o kadar vakit harcayıp, tekrar tekrar aynı yerlerin üzeriden geçip, bir türlü kırışıklıklarıı giderememek insanı ütüden iyice tiksindiriyor.

Bu ütüyü bir buçuk sene önce aldım. İlk aldığımda kendimi biraz son ütücü gibi hissetmiş olsam da ilk 2-3 ütümü reklam çekimindeymiş gibi gülümseye gülümseye yaptım. Benim kullandıklarım ütü değilmiş, yazıkmış bana, neler kaçırmışım, gibi bir sürü düşünce geçti aklımdan. İki eksisi var, kullandığınız oda küçükse ve camlarınız kapalıysa bütün camlar buhar içinde kalıyor. Birde çok toz oluyor etraf. Ama ona göre camı aralık bırakarak ütü yapıp, toz alacağınız günleri de ütü sonrasına ayarlayıp bu sorunları kolaylıkla çözebiliyorsunuz. Aldığınız sonuçla kıyaslanamaz bile yani ;)

Kireç temizlemeniz gereken zamanı yanıp sönen bir ışıkla size haber veriyor. Ben suları çok kireçli bir ülkede yaşamama rağmen bir buçuk senede ilk defa geçen ay bu uyarıyı gördüm. Temizlemesi de çok kolay.

Bu ütü sayesinde artık ütü yapmak en sevdiğim ev işlerinden. Aldığımdan beri haftada bir kesin ütü yapıyorum :) Siz de ütü konusunda benim eski halim gibiyseniz ve yeni ütü alma düşünceniz varsa kesinlikle tavsiye ederim.

3 Responses

 1. benden bizden Says:

  Yapamadığım tek ev işidir ütü. Kendimi yakacağımdan, ütüyü yere düşüreceğimden çok korkarım. O nedenle yapmamayı tercih ederim :)
  Bu ara ütü konusunda maillere çok denk geliyorum ama kazanlı ütüye ne yerim ne de cesaretim var. Philips Azur diyorlar bir de, ona bakayım diyorum bir ara (ne zaman kim bilir!)

 2. Tuba Mavituna Says:

  Korkmakta haklisin :) Ben iki kere bayagi kotu yaktim kendimi utuyle, hatta bir tanesinin kolumda hala izi duruyor. Bu utuyle yakmadim ama henuz bir yeri :D Belki cok buhar ciktigindan otomatik olarak uzakta tutuyorumdur kendimi :) Birde isin bittiginde utuyu kazana oturtup, kilidini takiyorsun, boylece ortalikta sogumayi bekleyen sicak bir taban dolasmamis oluyor. O ustunde gordugun mor zimbirti utunun dusmesini engelliyor. Biz simdiye kadar aldigimiz hic bir Philips urunden memnun kalmadik, o yuzden de son 2 senedir hic bulasmiyoruz. Ama yorumlari iyi ise sen bilirsin tabi.

 3. aner Says:

  Utu yapmaktan nefret ediyorum, o yuzden sizi cok iyi anlarim :) Nerede utusuz kullanilabilecek esya war onu alirim. allahtan eism asker hafta ici surekli uniforma giyiro haftasonu zaten kot, esorfman tamam iste :) Hep diyorum iyiki is adamiyla falan evlenmedim diye :)

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.