Lisbeth Dahl

Ben bu Danimarkalı firmayı yeni keşfettim, yine dekorasyondan biraz uzak durma çabalarımdan mı yoksa tamamen tesadüf mü bilmiyorum. Tabi herşeyden haberim olacak diye de birşey yok ama dekorasyon dergisi bile almaya korkuyorum :) Herhalde 1 senede 3 dergi falan almışımdır. Haliyle yeni birşeylerin keşfi de zorlaşmış oluyor.

Cath Kidston ve Pip Studio tarzı şeyleri seviyorsanız bunu da seveceğinizi düşünüyorum.

Lisbeth Dahl yılda iki koleksiyon çıkartıyormuş. Hiçbir ürünleri tasarımcılar onaylanamadan piyasaya çıkmıyormuş. Falan filan..

Bu ara ev dışı aktivitelerden dolayı yazamadım pek.  Geçen haftadan beri gıdım gıdım hazırladım bu postu da. Merak edenleriniz varsa, dün Cambridge’e arkadaş ziyaretine gittim, ondan önceki gün çikolata festivaline gidip şeker komasına girdim :D , ondan iki gün önce ise  Winter Wonderland‘ e gittim. Winter Wonderland kış gelince gitmek için sabırsızlandığım, kendimi çocuk gibi hissettiğim bir yer. Bir süredir gezip tozmamanın acısını çıkarttım herhalde. Bir yandan düzenli yüzmeye gitmeceler, yemek yap, ev işi vs. derken günler geçip gidiyor. Nasıl geçtiğini farketmiyorum bile.

Londra her zaman yapılacak şeyi bol olan bir şehir olmasına rağmen bu dönemde aktiviteler tavan yapıyor. Işıklar, süsler, sokakta şarkı söyleyen Christmas Carol’cular, ortalikta Noel baba kıyafeti ile dolaşan sıradan insanlar, indirimler vs. derken soğuğa ve havanın erkenden kararmasına rağmen dışarda dolaşmak çok eğlenceli geliyor bana. Mesela Cumartesi trende 30 tane falan Noel baba kostümlü insan gördüm :) Onun dışında sokakta yürüyenler de ekstrası. Ocak ayından sonra bunların çoğu bitiyor tabi. O zamana kadar tadını çıkarmak lazım…

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.